Kuidas sots Indrek Saar kirikut marksistlikuks muutmas käis

Rubriik Repliik On
©Uued Uudised
Indrek saar

Meie Kirik kirjutab sellest, kuidas sotside komissar Indrek Saar kohtus EELK peapiiskopi Urmas Viilmaga ja tegi talle ideoloogilist selgitustööd ühiseks abielureferendumi vastu astumiseks.

Kõigepealt teatas Saar, et usklikud olevat ka vähemus ehk siis soovitab ta neilgi neomarksismi külje alla pugeda – see ideoloogia on teatavasti ennast vähemuste kaitsjana esitlenud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vaevalt aga usklikud on huvitatud enda ilmalikust ja ideoloogilisest käsitlemisest. Kui, siis ainult annikalaatsilik osa sellest, kes ongi igas mõttes vähemus.

Saar poeb kristliku kiriku külje alla variserliku sõnumiga, hoiatades neid selle eest, et nii võivat varsti tulla referendum selle kohta, kas usuühendused peaksid saama riigilt toetust. Vähemalt rahvuskonservatiivide osas ei maksa peapiiskopil küll seda karta, sest EKRE on üks tugevama kristliku aluspõhjaga erakondi.

Indrek Saar tegeleb siinkohal selge vee sogamisega: abielureferendum tehakse mehe-naise abielu kui kristliku väärtuse kinnistamiseks ja kellelegi raha eraldamist ei hakka ükski poliitiline jõud rahvahääletusele panema – seda saab ka seadusandlikes piirides lahendada.

Edasi järgneb juba otsene ideoloogiline surve: “Sotside hinnangul on muutumas isegi teoloogide seisukohad ja seetõttu pole vaja abielu küsimust referendumile panna.”

Esisots Indrek Saar paneb sellega paika olulise ideoloogilise sõnumi: kirik “kaasajastavat” oma seisukohti, näiteks homoseksualismi suhtes (mis tegelikult laialdaselt toimubki ja millest on kirjutanud ka Meie Kirik Soome näite varal) ja seega ütleb Saar peapiiskopile otseselt ette – sotside arvates on ka EELK-l aeg Soodomat ja Gomorrat kahetseda, mehe-naise suhte ülimuslikkus Piiblist välja tõugata ning homod “omadeks” kuulutada.

Indrek Saar tegi kirikus oma tööd, ta viis marksistliku Saatana sinna jutlustama, nagu on tema kohus Karl Marxi ja “Kapitali” ees. Nüüd aga peab peapiiskop Urmas Viilma oma otsuse tegema – kas Soodoma ja Gomorra hävitamisel ning Aadamal ja Eeval eluandjatena on veel Piiblis kohta. Eriti tasub aga üle lugeda Ilmutuse raamatut, mille kohaselt käib Saatan lõukoerana ringi ja eksitab hingi, sest tal on selleks veel pisut aega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused