Kuidas üks magus amps eestlased rootslaste ja soomlaste hukatuseteele suunab

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Toompeal lehvib Eesti lipp

Võõrtööjõu ja maasikakorjamise küsimus on eestlased taas kahte lehte löönud – üha vähemaks jääb meid ühendavat.

Eestimaa venelastel on kaks teemat, mille vastu keegi kogukonnast kunagi ei lähe – “võit” Teises maailmasõjas ja õigeusu kiriku tunnistamine. Mitte ükski vene poliitik ei julgeks kritiseerida pronkssõduri juures toimuvat või venelaste seas üha populaarsemaks muutuvat religiooni, ka mitte eesti keelt vabalt rääkiv poliitik, olgu see Kaljurand, Ladõnskaja Kubits või Ossinovski – ta muutuks kogukonnas kohe omamoodi paariaks ja kaotaks oma mõju. Isegi kooseluseaduse kaudu saabunud homoagendat ei julgeks paljud avalikult toetada, peale kolme eelnimetatu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestlastel sellist ühendavat eesmärki enam pole –  võinuks olla oma riigi ja rahvuse hoidmine, aga seegi enam ei ühenda, vaid lahutab. Suur osa meist annaks võimu ära Brüsselisse ja lubaks Eesti võõraid lahkelt täis. Meie ajalugu, nagu Tartu rahu, iseseisvuse kaotamine 1939. – 1940. aastatel, vastupanu 1944. aastal ja paljud muud teemad on juba eestlasi lõhestavad.

See on rootslaste enamiku tee, kes on oma maa, identiteedi, kultuuri ja rahvuse multikultivaltsidest juba läbi lasknud ja kõike seda häbenema asunud. See-eest moslemid oma no-go-tsoonides on sedavõrd oma traditsioonides kinni, et sülitavad ka tervele riigile koos oma seaduste ja repressiooniaparaadiga.

Eesti maasikas, see lõhnav ja magus amps, on eestlased järjekordselt tülli ajanud. Kuigi keegi usub, et see on juhus või meie endi riiakus, siis ta eksib. Kellelegi on vaja, et iga asi meid kohe barrikaadidele suunab, sestap võimendatakse iga lahkheli kohe kodusõjaks. Või nagu ütleb Elke Lillemets: valitsus olevat alustanud sõda maasikakasvatajate vastu.

Eestlastel on üks ühendav lüli siiski alles ja ootamas – oma maa, rahva, keele ja kultuuri hoidmine. Tõsiselt tegelevad sellega ainult rahvuskonservatiivid. Teised tahavad olla üks Põhjamaadest, nagu multikultihullusest täiesti segi Rootsi ja Soome. Ühenduslüli on katkenud.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused