Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kümme tuhat eurot valuraha: preemia Saaremaa võrkpalliklubile mõjub mõnitusena

-
06.04.2020
© Scanpix.

Euroopa võrkpalliföderatsioon (CEV) otsustas 2. aprillil, et erinevate eurosarjade auhinnafondist makstakse 2,6 miljonit eurot juba praegu klubidele, kes selle raha senipeetud mängudega välja on teeninud. Teiste hulgas sai Saaremaa võrkpalliklubi 10 000 eurot veerandfinaali jõudmise eest.

See raha mõjub Saaremaa kontekstis pigem mõnitusena, sest just Saaremaal lõhkes koroonaviiruse pomm pürast seda, kui itaallased seal oma euromänge pidamas käisid.

Kuigi CEV pole eurosarjade jätkamise osas veel lõplikku otsust teinud, peeti koroonaviiruse pandeemiast tulenevat majanduslikku kahju klubidele piisavalt suureks, et alustada auhinnarahade väljamaksmisega juba nüüd.

“Loodame siiralt, et selle raha kiire ja õigeaegne kasutamine aitab panustada meie klubide pingutustesse, mida nad ootamatu kriisiga toimetulemiseks peavad tegema,” kommenteeris CEV-i president Aleksandar Boricic. “Jälgime ka praegu pandeemia kulgu Euroopas ja kogu maailmas enne 2020. aasta eurohooaja osas edasiste otsuste langetamist.”