Küsimus suurele ringile ehk aidake Liina Kersnat mõista

Repliik,
©Uued Uudised
Liina Kersna mõttekäik uitab kuskil absurdi mail.

Liina Kersna ütleb tänases Õhtulehes: „Põhjus, miks Reformierakond ei ole praegu valitsuses, on hirm. Reformierakonna lükkas opositsiooni Jüri Ratase paaniline hirm kaotada oma positsioon.“

No tee, mis tahad – ma lihtsalt ei ole orgaaniliselt suuteline nende inimeste loogikat mõistma. Kui Reformierakond oleks valimiste järel sõbralikult, siiralt ja lugupidavalt pakkunud võrdset ning vastastikku arvestavat partnerlust sotsidele ja Isamaale – millisel imemoel oleks saanud seda koalitsiooni väärata Ratase paaniline hirm või mistahes muud emotsioonid või ükskõik millised Keskerakonna tõmblused?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kas keegi oskaks seletada?

Priit Tali

17 commentsOn Küsimus suurele ringile ehk aidake Liina Kersnat mõista

 • Avatar

  Eeldades, et inimene siiski ei ole nii uhutud ajudega (antud juhul Kersna), siis tahaks väga teada, mis tunne on, kui kirjutad mingit jama kokku, mis on ilmselge (tellitud) desinformatsioon? Mis tunne on sellise teadmisega elada ja inimestele silma vaadata?

  • Avatar

   Sellepärast nad tahavadki aind omasuguste vinneritega eliiditada, et ei peaks inimestele silma vaatama.

 • Avatar

  Reformierakonna tõukas opositsiooni nende endi ülbe ja lihtrahva huve eirav poliitika. Me kõik nägime, millisesse sohu vajus Eesti Vabariik 19 aastase Reformierakonna võimutsemise ajal. Kõige selle võimul oleva aja sümboliks oli lapseohtu Taavi Rõivase määramine peaministriks, kelle lapsesuust kostus kuulus lause: “Eestis ei olegi suuri probleeme! On ainult veel vaja tegeleda peenhäälestusega!” Vot see kuulus lause viis Reformierakonna võimult. Loodetavasti ei tule selline “peenhäälestajate” partei enam kunagi võimule! Liina Kersnale soovitan vaadata peeglisse. Sealt paistaks ka vastus tema arvamusele.

 • Avatar

  Taas üks, kes tuleb välja vana klišeega ja üritab rahvale seda pähe määrida:

  “Põhjus, miks Reformierakond ei ole praegu valitsuses, on hirm. Reformierakonna lükkas opositsiooni Jüri Ratase paaniline hirm kaotada oma positsioon.”

  Esiteks: tuletaks ikka siinkohal meelde, et see oli Reformierakonna ja Kaja Kallase enese suur ülbus, miks kõik erakonnad välistasid Reformierakonnaga koalitsiooni moodustamise. Opositsiooni jäämise põhjus peitub Reformierakonnas eneses.

  Teiseks – peab olema ikka väga naiivne ja kauge Eesti poliitika mõistmisest, kui tullakse ja taandatakse kogu Eesti viimaste aastate sisepoliitika ühe mehe mingitele lambist väljamõeldud hirmudele ja ihadele. Olen veidi hämmastuses selle üle, et üks RK liige saab oma sellises naiivsuses üldse riiki valitseda ja juhtida.

  Arvan, et proua Kersna on oma sellise ideestiku Eesti riigi siseelu kohta saanud oma erakonnast – sellest keskkonnast, milles ta elab ja tegutseb. Ju see on sedavõrd mitte Kersna isiklik, kuivõrd tema partei seisukoht.

  Kuid sammuke tõele lähemale on kahtlus, et kogu Reformierakond, Kersna kaasa arvatult, siiski pole nii naiivne, et sellist jama Ratase hirmudest ja ihadest ise usub. See jutt on Reformierakonna ja selle lobistide veendumus, et sellise juba aastaid ringleva hädise klišeega saab eesti rahvast mõjutada ja ära petta.

  Siit saab aga järeldada, et Reformierakonnal paremat klišeed välja käia ei ole. Ja teiseks – et tegelikult on see eesti rahvas, keda Reformierakond peab nii lapsemeelseks ja naiivseks, et talle võib sellist absurdi pähe valada.

  Õhtuleht laseb sel jamal juba mitmendat päeva oma esilehe esiuudisena rippuda. Ju arvab ka Õhtulehe toimetus, et nad on millegi ajakirjanduslikult väga vingega toime saanud. Ja et eesti rahvas on sedavõrd kanapime, et seda aegunud klišeed usub.

  Nii Reformierakonnale, Õhtulehele kui Liina Kersnale tuletaksin meelde, et kõigi teie kolme aluskapital, millele oma majakest ehitada, on teie usaldatavus. Kui te sellise jama avaldamisega ise oma usaldatavuse maha mängite, siis oma allakäigu süüdlast otsides saate te minna üksnes peegli ette ja endale otsa vaadata. Seal siis see lollike ongi, keda süüdistada.

 • Avatar

  Tõlge: RE pole kunagi midagi valesti teinud ja sisekaemuseks pole põhjust. 1:1 arusaam troonilt tõugatud sinisokiga, kes polevat peaministrina midagi valesti teinud.

 • Avatar

  Liina oli see valjuhääldi, kes vahendas “diktaator” Ansipi ainuõiget visiooni Eestist rahvale ehk see tänapäeva neetud amet pressiesindaja. Liina on juba varasest ülikooliajast pürginud esiliinile ja eputanud avalikkuse ees. Liina Kersna ühed esimesed intervjuud Tartu stuudios olidki just tollase linnapea Ansipiga. Ansipi nimi ka ERR+i Tartu stuudio kaudu avalikkuse mällu sööbis, sealt ka Liinake Ansipile imponeeris. Kuigi jah Liinast veel suurem eputis-ajakirjanik on meessoost ehk tema enda kaunis abikaasa Vahur.

 • Avatar

  Et nii noored inimesed ei peaks poliitikasse ronima, sest nad ei mõista paljusid asju, lihtsalt pole veel jõudnud endale asju selgeks teha.Sama kehtib ka Alenderi tütre kohta. Pelgalt arvamuste põhiselt pole poliitikas edu loota. On vaja elukogemuslikke teadmisi.

 • Avatar

  Venelased on teinud kaks dokfilmi – “Tavaline fašism” ja “Tavaline bolševism”. Antud kaasus kuulub rubriiki “Tavaline neoliberalism”.

 • Avatar

  …väga kahju nii noorest ja nii kibestunud naisest,sest tõesti pole ju kerge kaotada Stenbocki majas töökoht.
  See oli ju unistuste töökoht.See rehvide agoonia ajab juba oksendama.
  Elu ongi ju selline,et kord piibeleht peal ja kord piibeleht all.Võtke elu rahulikult rehvid!!!
  Vahel on opositsoonis olla vägagi kasulik!Hingake sisse ja välja,siis jälle sisse ja välja!
  Elagu Helmed!!!
  Vana Helme tulistab ikka täiega! Nii ausat ja otsekohest poliitikut pole veel keegi näinud,aga kuulnud.
  Kaotada pole tal küll midagi.Müts maha selliste vanakooli meeste ees!!!Püstitaks ausamba!Temast saaks suure karismaga president!
  Jõudu ka Ratasele!Pea vastu!

  • Avatar

   Rehvidega on eestlastel kogemus olemas,kui mustri sügavus alla kolme mm,siis tuleb prügimäele veeretada. Vbl mõni kühm veel ületab normi aga Kaja nimeline ja Kruuse nimeline kindlasti mitte.Rattaga ka suuremaid kiirusi ei arenda…suuri koormusi ei vea, vihma eest ei kaitse. Kõrgemad tipud on ikka EKRE-s …nendega saab edasi. Mart oleks küll president keda vaadates nägu iseenesest naerule tõmbub. Pregusi presidenti ei taha isegi läbi peopesade vaadata.

 • Avatar
 • Avatar

  Vaene Liina, nii varakult mälulüngad, 17a. reformi ainuõigusi sai lihtsalt tagasilöögi oma ülbuse eest, nii lihtne see ongi. Kui Liinal on pöördumatu ajukahjustus, siis ei suuda me keegi teda aidata. Ehk suudab Vahur ristteel ufodega kokkuleppele jõuda, et kallikese viivuks kaasa viiks ja maapeale adekvaatsena tagasi tooks. Mis teha aga Liinakese hirm kauaks opositsiooni jääda, on Jüri #hirmust#kohutavalt suurem, tõmbleb siia-sinna mõtetute väljaütlemistega, nagu tumm leilis.

 • Avatar

  Priit, aitan. Igal inimesel on oma harjunud mõtterajad ja ideoloogiline süsteem mis aitab maailmas toimuvat vähesema energiakuluga lahtimõtestada. Kui toimub midagi sellist mida harjunud süsteemi abil ei ole võimalik enesele seletada siis terve inimene lülitab oma analüütilise aju sisse ja nuputab välja milles asi oli. Vajaduse korral korrigeerib oma maailmapilti. See on äärmiselt ebameeldiv tegevus ja vajab suurt pingutust.
  Liina on veel selles etapis kus ta vägisi üritab toimunust oma kinnistunud mõttemaailma klotsidega pilti kokku panna. Paadunumad ohverdavad oma identiteedi säilimise nimel ka faktid ja hakkavad ise meelevaldseid seoseid looma. Seda piisaval määral tehes kujuneb välja vaimuhaigus.

 • Avatar

  Loogiline. Igal juhul on Ratase “paaniline hirm” tulnud vägagi kasuks nii Eesti rahvale kui riigile. Ja ega oravad selle võimuga midagi tarka niikuinii poleks osanud peale hakata. Las arenevad opositsioonis.

 • Avatar

  Siia sobib täpselt nelja täheline sõne – ohmu. Pakkuge paremat!

 • Avatar

  Reformierakond pakkus sõbralikult, siiralt ja lugupidavalt pakkunud võrdset ning vastastikku arvestavat partnerlust sotsidele ja Isamaale – ha-ha-haa,see on hea nali! Reform käitus eelneva 17 aastase võimuloleku ajal oma partneritega võimukalt, ülbelt ja mittearvestavalt, mõne neist on ka korduvalt üle parda heitnud. Koalitsioonis RE’ga kehtib ainult nende tahtmine ja soov, partnerid pidagu suu ja söögu raasukesi. See erakond pole kunagi teistega arvestanud ega hakka kunagi arvestama.
  Liina on arvatavasti kas pimedusega löödud või tal vaeskesel mälu veab alt.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused