Lääne ajakirjanikud vaatlevad migrandisurvet Poolale Valgevene poolelt

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Nagu näha, asub AFP fotograaf migrantide seja taga ja on teinud nn pisarapildi, kuigi ka Läänes võiks küsida, miks on laps üldse vaenutsoonis.

Kes pääseb ligi rahvusvaheliste uudisteagentuuride fotopankadele, see näeb, et paljud neist, eriti aga France Presse (AFP) fotograafid kajastavad sündmusi Valgevene territooriumilt.

Ehk siis on Lääne ajakirjanikud pääsenud Lukašenka inforuumi ja ilmselt on ka kajastused vastavad, neile söödetakse Minski suunalt ette ka omapoolseid arvamusi ja tutvustatakse “õigeid” inimesi.

Kui jälgida sündmusi Poola poolelt, siis sealt on varem näidatud küll poolakate ettevalmistusi kaitseks, aga fookus on ikkagi “õnnetutel”. Pole siis ime, et Poola võimud ei taha meediat kohapeale lubada, kui on juba ette teada, milline kallutatud väärinfo sealt tuleb. Eriti hull on selles osas eelnimetatud France Presse, vasakliberaalne meediakanal, kes käsitleb teemasid väga ideoloogiliselt.

Lääne ajakirjanike puhul paistab silma veel seegi, et piltidele püütakse saada lapsi ja naisi, habemikud, kes Afganistanis ja Iraagis Kalašnikoviga sinasõprust pidasid, jäävad varju. Üks rahvusvaheliselt laialtlevinud foto on selline, kus isa kirjutab lastele põse peale: “Külm on!”

Poola seevastu on meediale tutvustanud õpetusi internetis, kus migrantidele just soovitatakse võimalikult rääbakad välja näha ning lapsi alati esile tõsta. Valgevene meedia aga näitas hiljuti “vägivalla” tunnusena väidetavalt Poola piirivalvurite poolt “pekstud” mehi, kelle haavad tundusid väga tehislikena, suhtlusviis aga oli agressiivne.

Poola piirivalvurid aga ei leia kellegi poolt sõbralikku kajastust, seda ka mitte Eesti meedialt. Hübriidsõda käib Poola-Valgevene piiril nii Valgevene-Moskva kui ka liberaalse Lääne poolt, Poolat, kes tegelikult Euroopat ja eriti Saksamaad kaitseb, ei taha keegi märgata.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused