Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lääne ajakirjanikud vaatlevad migrandisurvet Poolale Valgevene poolelt

15.11.2021
Nagu näha, asub AFP fotograaf migrantide seja taga ja on teinud nn pisarapildi, kuigi ka Läänes võiks küsida, miks on laps üldse vaenutsoonis.
© Scanpix

Kes pääseb ligi rahvusvaheliste uudisteagentuuride fotopankadele, see näeb, et paljud neist, eriti aga France Presse (AFP) fotograafid kajastavad sündmusi Valgevene territooriumilt.

Ehk siis on Lääne ajakirjanikud pääsenud Lukašenka inforuumi ja ilmselt on ka kajastused vastavad, neile söödetakse Minski suunalt ette ka omapoolseid arvamusi ja tutvustatakse “õigeid” inimesi.

Kui jälgida sündmusi Poola poolelt, siis sealt on varem näidatud küll poolakate ettevalmistusi kaitseks, aga fookus on ikkagi “õnnetutel”. Pole siis ime, et Poola võimud ei taha meediat kohapeale lubada, kui on juba ette teada, milline kallutatud väärinfo sealt tuleb. Eriti hull on selles osas eelnimetatud France Presse, vasakliberaalne meediakanal, kes käsitleb teemasid väga ideoloogiliselt.

Lääne ajakirjanike puhul paistab silma veel seegi, et piltidele püütakse saada lapsi ja naisi, habemikud, kes Afganistanis ja Iraagis Kalašnikoviga sinasõprust pidasid, jäävad varju. Üks rahvusvaheliselt laialtlevinud foto on selline, kus isa kirjutab lastele põse peale: “Külm on!”

Poola seevastu on meediale tutvustanud õpetusi internetis, kus migrantidele just soovitatakse võimalikult rääbakad välja näha ning lapsi alati esile tõsta. Valgevene meedia aga näitas hiljuti “vägivalla” tunnusena väidetavalt Poola piirivalvurite poolt “pekstud” mehi, kelle haavad tundusid väga tehislikena, suhtlusviis aga oli agressiivne.

Poola piirivalvurid aga ei leia kellegi poolt sõbralikku kajastust, seda ka mitte Eesti meedialt. Hübriidsõda käib Poola-Valgevene piiril nii Valgevene-Moskva kui ka liberaalse Lääne poolt, Poolat, kes tegelikult Euroopat ja eriti Saksamaad kaitseb, ei taha keegi märgata.