Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lääs värvis ennast nurka: sõjapõgenikest on raske keelduda

-
18.08.2021
Euroopa tume tulevik.
© Erki Evestus

Kui Afganistanist nüüd suur põgenikemass lahti pääseb, siis ei saa NATO liikmesriigid neist eriti keelduda – me oleme ju nende sõjas osalised, ka Eesti. Iseasi, kas me peame ise pead paku peale panema teades, mida massimigratsioon islamimaadest kristlikule kultuuriruumile tähendab.

Fox Newsi saatejuht Tucker Carlson ütleb: “Kui ajalugu on teejuht ja see on alati teejuht, näeme, et paljud Afganistanist pärit põgenikud asuvad lähikuudel meie riiki elama, tõenäoliselt teie naabruskonda. Ja järgmise kümnendi jooksul võib see arv ulatuda miljoniteni. Nii et kõigepealt meie vallutame nende riigi ja siis nemad meie oma.”

Kui Katrin Lust 2015. aastal Ungaris Süüria põgenikega vestles, käratas üks süürlane talle inglise keeles: “Selle sõja puhkemine on teie süü ja teie pärast me siin ka oleme.” Tõenäoliselt pidas ta silmas Lääne rolli “Araabia kevades”.

Eesti kaitseväelased on osalenud ka Iraagi konfliktis ja on nüüd tegevad Malis Barkhane missioonil. Iga “liitlaskohustuste täitmisega” kinnistame me ennast Kolmanda maailma sisekonfliktide tagajärgede külge, aga kas need liitlased on meile appi tulemas, kui meil häda on? Bideni reeturlikkus Nord Stream 2 suunal ehk sellelt Trumpi kehtestatud sanktsioonide kõrvaldamine oli ju kõige otsesem löök lisaks Ukrainale ja Poolale ka Baltikumi pihta, seades meid Kremli käeulatusse.

Oleme mänginud ohtlikke mänge suurte poiste liivakastis, aga tundub, et nemad ei pruugi meile pärast appi tulla. Keedetud suppi aga helbime koos, ka sellist, mida näeb Erki Evestuse pildil.