Laenuikkega koroonaministri ametis kinni – Tanel Kiige patiseis

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Tanel Kiik liikus Keski toiduahelas järgmisele “levelile”.

Õhtuleht kirjutab sellest, et koroonakriisis ennast halvast küljest näidanud tervise- ja tööminister Tanel Kiigel oleks aeg kompetentsematele inimestele koht vabaks teha, aga ei saa – suur pangalaen vajab maksmist.

“Peamine põhjus, miks Kiik ei saa tagasi astuda, paistab olevat hoopis tema 156 000 euro suurune eluasemelaen,” väidab Õhtuleht. Kui Kiik tagasi astuks, kaoks tal võimalus kopsakat igakuist makset teha, sest erinevalt paljudest ministritest pole tal tasuvat kohta Riigikogus. Kuna Kiik taanduks ametis põrumise tõttu, on tal raske ka mujal nii tasuvat tööd leida ja tõenäoliselt satuks ta tänavale.

Sama probleem väideti omal ajal olevat olnud ka noorukesel Taavi Rõivasel. See aga näitab, et noored mehed võtavad ministriametit liiga kindlalt, arvestamata, et neid võib sellelt toolilt minema pühkida juba kogemuste puudumine ja sellest lähtuvalt läbikõrbemine.

Eesti poliitikas on näha, kuidas “vanadest kaladest” poliitikud protežeerivad liiga palju noori järeltulijaid ja mingil ajal need lihtsalt kõrbevad selle tõttu – nii oli Savisaarel Toobal ja nüüd on Ratasel Kiik, mõlemad sattusid poliitilisele allakäigutrepile.

Poliitikud jäävad oma kõrgelttasustatud ametisse liiga hõlpsasti lõksu – tundub, et talupojamõistusest jääb vajaka. Eesti riik aga on samuti lõksus, sest vaja on asjalikumat ministrit, aga eelmine ei lähe laenu tõttu eest ära.

Tanel Kiik on liiga palju vussi keeranud ja tema sotsiaalministeerium on saanud pandeemiliseks mädakoldeks – aeg on minna, ja laenu kinnimaksmine on lihtsalt järjekordne õppetund eluteel.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused