Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Las sovjetiaja zombid jäävadki zombideks

-
19.10.2021
Jüri Saare arvamusavaldus mõjub nagu see vana loosung.
© UU

Eesti rahval on vanasõna, mille kohaselt ei maksa üks teatud heidet puutuda, see võivat haisema minna. Sama võib öelda ka teatud seisukohavõttude kohta.

ERR avaldas Tartu Ülikooli (ja NSV Liidu Siseministeeriumi Akadeemia) emeriitprofessori Jüri Saare järjekordse üllitise nn zombiparteidest, mis algselt läbi loetuna tõmbas vastama, kui järele mõeldes lendas sulg nurka – no igale verbaalsele kõhulahtisusele ei pea reageerima.

Nõukogude ajast vasakliberaalsesse Läände ülehüpanud emeriitprofessor Saar ei tundu Eesti poliitikast midagi jagavat, ta tõmbab seosetuid paralleele, kirjutab oma unistused arenguteks ja arusaamad tõeks ning laias laastus lihtsalt täidab poliittellimust EKRE ja teiste konservatiivsete parteide mustamiseks. Ainult peremees on vahetunud, Moskva asemel on Brüssel.

Jüri Saar ise muidugi sellest aru ei saa, milline ajastute zombi ta ise on, alati laulmas seda laulu, mille noodid hetkel kätte antakse. Aga võib-olla ta arvabki nii, nagu kokku kirjutab – punased on ju alati kameeleonid olnud.

UU