Leedus lõppes nomenklatuuri võim

Repliik,
- Updated

Leedu parlamendivalimistel saavutas edu Talurahva ja Roheliste Liit.

Kokku saavad nad 141 kohalises uues Seimis 56 saadikukohta. Seni oli nende päralt ainult 1 saadikukoht. 
Hävitavalt sai aga lüüa senine juhtpartei, Sotsiaaldemokraadid, endise LKP muteerunud vorm. Neil on Seimi uues koosseisus nüüd vaid 17 saadikukohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suures osas tunduvad valimised võitnud Talurahva ja Roheliste Liidu väärtused kattuvat Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna omadega. Seda nii rahvuskeskse põllumajandus- ning majanduspoliitika kui ka rahvusluse, keele ja kultuuri väärtustamise osas.

Kogesin seda isiklikult, kui viibisin nende külalisena Leedu Vabariigi Seimis 2014. a. 24 .aprillil ning kõnelesin enne seda Leedu Vabariigi Seimi ees toimunud meeleavaldusel ohtudest, mis seonduvad maa müügiga välismaalastele.

Balti riikide probleemid on paljuski sarnased – läbielatud okupatsioon, kauboikapitalism ja Euroopa Liitu astumine, väliskapitali kontrollimatu tegutsemine ning ning nn. eliidivalitsuste, mida leedulased ise nimetavad “pikavurruliste kobraste nomenklatuuriks”, poolt rahvuslike huvide eiramine, mis on viivunud sama suure rahvastikukaotuseni, kui Teise Maailmasõja ajal.

Tahaks loota, et valitutel jätkub nüüd maamehelikku visadust oma lubadused ellu viia ning poliittehnoloogid mõistavad lõpuks ometi ladinakeelse sõnatüve populus– rahvas -tähendust.

Aare Pällin

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused