Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedus lõppes nomenklatuuri võim

-
25.10.2016
Leedus lõppes nomenklatuuri võim

Leedu parlamendivalimistel saavutas edu Talurahva ja Roheliste Liit.

Kokku saavad nad 141 kohalises uues Seimis 56 saadikukohta. Seni oli nende päralt ainult 1 saadikukoht. 
Hävitavalt sai aga lüüa senine juhtpartei, Sotsiaaldemokraadid, endise LKP muteerunud vorm. Neil on Seimi uues koosseisus nüüd vaid 17 saadikukohta.

Suures osas tunduvad valimised võitnud Talurahva ja Roheliste Liidu väärtused kattuvat Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna omadega. Seda nii rahvuskeskse põllumajandus- ning majanduspoliitika kui ka rahvusluse, keele ja kultuuri väärtustamise osas.

Kogesin seda isiklikult, kui viibisin nende külalisena Leedu Vabariigi Seimis 2014. a. 24 .aprillil ning kõnelesin enne seda Leedu Vabariigi Seimi ees toimunud meeleavaldusel ohtudest, mis seonduvad maa müügiga välismaalastele.

Balti riikide probleemid on paljuski sarnased – läbielatud okupatsioon, kauboikapitalism ja Euroopa Liitu astumine, väliskapitali kontrollimatu tegutsemine ning ning nn. eliidivalitsuste, mida leedulased ise nimetavad “pikavurruliste kobraste nomenklatuuriks”, poolt rahvuslike huvide eiramine, mis on viivunud sama suure rahvastikukaotuseni, kui Teise Maailmasõja ajal.

Tahaks loota, et valitutel jätkub nüüd maamehelikku visadust oma lubadused ellu viia ning poliittehnoloogid mõistavad lõpuks ometi ladinakeelse sõnatüve populus– rahvas -tähendust.

Aare Pällin