Lembit Kaljuvee: „Loodav koalitsioon on Eestile parim“

Repliik,
- Updated
Lembit Kaljuvee

Endine Riigikogu liige, ettevõtja Lembit Kaljuvee kirjutab, et ta toetab Jüri Ratase soovi viia Keskerakond koalitsiooni EKRE ja Isamaaga.

„Mõistsin, et see koalitsioon on teostatav. Ja usun, et see ongi praegu Eestile parim valik. Miks? Koalitsioon tehakse küll parteide vahel, aga inimeste poolt, kellel on oma soovid ja põhimõtted ühiskonna arendamiseks ja muutmiseks. Reformierakonnaga koalitsioonis oleks keskerakonnal olnud väiksema venna positsioon ja seega poleks erakond saanud midagi olulist oma lubadustest täita. Sellises koalitsioonis oleksid Jüri ja Kadri läinud vastuollu omaenda põhimõtete ja sisemise veendumusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jüri Ratast, Helir-Valdor Seederit ja Mart Helmet tean ja tunnustan kaks-kolmkümmend aastat kui arukaid ja asjalikke mehi, nende juhtimisel peaks tekkima sünergia ning uus koalitsioon hakkama edukalt toimima. Tähtis on, et keegi ei võtaks valitsuses suurema venna positsiooni ja teised ei tunneks end ahistatuna ja tahasurutuna. Jüri Ratas on näidanud end hea juhina. Arukad poliitikud ei saa Eestile halba teha. Seda ei taha kindlasti ükski poliitik. See koalitsioonivariant, mis lauale pandi, ongi praegu Eestile parim. Reformierakond oleks mänginud taas jõukate ja väljavalitute peale. Usun, et keskerakonna, Isamaa ja EKRE poliitikud vaatavad elule riigis palju laiemalt. Valitsuse abi peaksid saama ikka need, kes iga päev võitlevad selle eest, et perel oleks leib laual ja tuba soe

Läbirääkimised võimalike koalitsioonipartnerite vahel on minu arvates olnud asjalikud. Neid läbirääkimisi aga püütakse naeruvääristada ja alahinnata. Olen kindel, et kolm asjaosalist ei lase end kõigutada hüsteerilistest juttudest ja paljuski ka peavoolumeedia suhteliselt ühekülgsest ja agressiivsest läbirääkimiste torpedeerimisest. Soovin Jüri Ratasele, Helir-Valdor Seederile ja Mart Helmele edu läbirääkimistel ja loodan, et nad panevad kokku koalitsiooni, mis on valimistulemuste puhul ka kõige loogilisem variant. Loodan, et uus võimalikult laiapõhjalistel alustel moodustatud valitsus haakub valijate soovidega.“

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused