Liberaalid hõiskavad enne õhtut

Repliik,
- Updated
Joe Bideni ametissevannutamine

Delfi kommunistlik žurnalist Krister Paris, kes elas Trumpi tuumalöögi edukalt üle, ei suuda oma rõõmu varjata, kirjutades pärast Joe Bideni ametisse pühitsemist järjekordse paskvilli.

„Kodukootud rassistid, USA kapitooliumilt kõlas ka teie luigelaul,“ pealkirjastas ta oma järjekordse jura. Ja jätkas: „Ma parem ei kirjelda emotsioone, mis valdavad täna õhtul. 21. sajandi üks seni jubedamaid peatükke maandus viimaks muuseumis.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ja edasi: „Justnagu oleks sõda lõppenud. Mitukümmend tuhat sõdurit, kes Donald Trumpi vihakülvamise viimase akti tõttu Washingtoni toodi, vaid lisasid emotsiooni.“

Ja veel: Bideni ametissevannutamise tseremoonial kõlanud sõnumid – ühtsus, väärikus, au ning TÕDE oleks kõlanud ehk isegi banaalsena viis aastat tagasi. Nüüd on nad meenutuseks mustast hingusest, mis külmutas südameid mitte ainult Ameerikas, vaid ka tema liitlaste seas.

Ja veel: „Lehka, mis toitis vabadusi jalge alla trampivaid populiste kõikjal, kus nad said ära kasutada demokraatia suurimat väärtust ning ühtlasi tema nõrkust – sõnavabadust.“

Irooniliselt – sellise möga peale võiks küll vihakõneseaduse vastu võtta. Ei kujuta ette, et konservatiivid oleks näiteks neli aastat tagasi sellisel moel oma oponente parastanud ja mõnitanud.

Tuntud tühisüda Karoli Hindriks aga avaldas sotsiaalmeedias endast autos tehtud loppis näoga pildi ja kirjutas sinna alla: „Kui pärast nelja aastat pimedust näed äkki valgust. Vaatan (Bideni) vannutamist parklas ja pisarad muudkui tulevad. Kergenduspisarad.“

Soroslane Raul Rebane aga rääkis „Pealtnägijas“, kuidas ta Trumpi ametisoleku ajal päriselt kartis. Mida nimelt, seda ta ei täpsustanud, aga enne tal sellist tunnet pole olnud. Muide, Trump oli erinevalt oma eelkäijatest president, kes ei alustanud ühtegi sõda.

Isegi muidu põlevate silmadega valitsust ja EKRE-t ründav „Aktuaalse Kaamera“ ankur Priit Kuusk oli õhtuses uudistesaates ülevoolavas tujus.

No küll läheb üle. Hommikusaates juba tõmmatigi tagasi ning ajaleheuudiseid kommenteerinud ajakirjanik ja tõlkija olid pehmelt öeldes pisut mures selle üle, et Reformierakond ja Keskerakond ei suuda normaalselt toimivat valitsust kokku panna, kui nende loosungiks on ainult see, et „põhiline oli vabaneda EKRE-st“. Samuti soovitati Kaja Kallasel rohkem Eestis ringi sõita ja mitte ainult ettevõtjatele mõelda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused