Liisa Pakosta tõestas, et feministid võitlevad omaenda väljamõeldud lohedega

Repliik, Satiir,
- Updated
©Margus Ansu / Postimees
Liisa Pakosta

Feminist Liisa Pakosta tõttas risti lööma Mart Sanderit, omistades viimasele käitumist ja ütlemisi, mis pole kunagi aset leidnudki.

Nimelt andis Mart Sander humoorikas, lõõpivas ja satiirilises võtmes videointervjuu Anu Saagimile, kus kirjeldas utreeritult, kuidas toimusid castingud osatäitjatega. Anu Saagim lisas talle kui kõmužurnalistile omaselt enda ütlemistega vunki juurde.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisaks kritiseeris Mart Sander väga teravalt rahvasuus “Brüsseli seeneliseks” ristitud Kersti Kaljulaidi, öeldes, et ta ei ole rahul viimaste presidendivalimiste protsessiga, mis meenutab talle nõukogude aega, kuna rahvale pannakse ette tundmatu inimene, keda kästakse armastada. Sander lisab, et kui inimesed oleks Kaljulaidist enam teadnud, siis oleks viimase kandidatuur ilmselt olnud välistatud.

Ent Õhtulehele antud usutluses ütles feministist võrdõigusvolinik Liisa Pakosta juba nii: “Kolmandaks kuulub lause, et “Joodame teid natukene ja vaatame siis, mis inimene te olete!” Jossif Stalinile. Stalini loodud hirmuõhkkonnas kutsus ta ohvri välja, sundis ta alkoholi tarbima, ise jõi kõrvale väga lahjat veini, ja viis teise nii murdumiseni, inimväärikusest loobumiseni. See on oluline meeles pidada, sest ka kaasajal on purjujootmine tulevase ülemuse poolt selleks, et näha, mis inimesega õieti tegu on, samasugune inimväärikust alandav ja täiesti sobimatu teise inimese üle otsustamise viis. Seadus keelab tööandjal alkoholijoobes inimese tööle lubamise, millest saab ka järeldada, et seadus keelab ka “napsutamise” värbamisprotsessi osana.”

Sellele lisab Pakosta: “Selliste asjade eest pakub seadusruum ikkagi kaitset, selle eest on võimalik osalenutel nõuda mittevaralise kahju hüvitamist alandavasse olukorda panemise eest. Keegi ei pea sellist jampsi taluma! Ükski näitleja, ei naine ega mees, ei tohiks kuulda ega taluda sellist alandust, et sinu üle saame otsustada alles pärast seda, kui oleme su purjuspäi üle vaadanud. Ja töölevõtja kunstiline ebaprofessionaalsus pole selles asjas mingiks kõlblikuks vabanduseks.”

Nii loob Pakosta täiesti teistsuguse kuvandi aset leidnud sündmustest, mida tõttab karmilt hukka mõistma, tuues paralleele lausa Staliniga. Siin on muidugi Pakosta omaenda võttest selili, sest Mart Sanderi uus seriaal ongi just osalt nõukogude aja absurdist ning Mart Sanderi võrdlemine Staliniga lausa väärastunud tagurpidipööramise ehe näide.

Võimalik, et Liisa Pakosta tormas Mart Sanderit nuhtlema viimase poolt Kaljulaidi aadressil tabavalt tehtud kriitika eest.


Allikad:

  • VIDEO | Mart Sander: nüüd on mu elus justkui midagi ka tehtud, võiksin siit ilmast kerge südamega lahkuda. 04.02.2018. Õhtuleht.
  • Liisa Pakosta Mart Sanderi „Litside“ näitlejannade purju jootmisest: see ei ole normaalne ja see ei ole kunst! 08.02.2018. Õhtuleht.
  • Mart Sander pihib: mida ma tegin näitlejannadega. 09.02.2018. Õhtuleht.
  • Riigiametnik Pakostaga feminismist. 10.03.2016. Müürileht.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused