Lumehelvesreporter Bretty Sarapuu kirjutab õigetest asjadest, kuid vale nurga alt

Repliik,
- Updated
©UU
Eesti oma inimesed on liiga väärtuslikud, et riik võiks neid sel moel sotsiaalse kaitseta jätta. Pilt on illustratiivne.

Postimehe tibireporter Bretty Sarapuu loob oma loos “Eesti klantspildi taga mädaneb” õige pildi Eesti kitsaskohtadest, kuid see va poliitiline kallutatus ja kitsas silmaringi rikuvad kõik ära.

Kogu kirjeldus on õige, aga järeldused ja taust valed – nimelt see, mida Sarapuu kirjeldab, pole ei Jüri Ratase ega isegi mitte Taavi Rõivase valitsusega seostatav. Joodikud, kodutud, räuskajad, vaesed ja kõik teised loos kirjeldatud nähtused on alati olnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vaadaku Sarapuu Postimehe arhiivist järele – neist kitsaskohtadest on kirjutatud 28 iseseisvusaastat ja kirjutatakse ka edaspidi, sest turumajanduslikus ühiskonnas need asjad ei kaogi. Need on täna olemas nii Eestis kui Soomes, nii Ida- kui Lääne-Euroopas, nii Vanas Maailmas kui Ameerikas.

Ajakirjandusnäitsik on ise samuti Lääne-Euroopas ringi liikunud ja Saksamaa joodikute seas AfD liikmeid otsinud – peaks ju teadma, et sama pilt on ka sealmail. Kes on Brüsselis või Pariisis käinud, on näinud sealsegi heaoluühiskonna heidikuid – praegu on Pariisi metroodes ohtralt ebaseaduslikke migrante ja pilt on sadu kordi hullem kui Tallinnas.

Tallinn-Väikeses elab juba aastaid vanem habemik kodutu, kes talvelgi lesib soojemates kohtades, sest kindlat paika tal pole. Jõulude eel koguneb supiköökidesse kümneid kui mitte sadu inimesi. Tallinna trammid on kogu aeg haisenud, eriti need, mis Kopli suunal sõidavad – ei ole midagi uut siin maailmas. Mis puutub kodututesse, siis ühiskond aktsepteerib nende olemasolu, sest enamasti ei saa neid vägisi aidata ja nad ongi sellise elu valinud – alati saaks varjupaika minna, aga nad ei soovi.

Uhkete kaubanduskeskuste ehitamine ja inimeste vaesusest väljatoomine pole tegelikult kusagil omavahel seotud – esimesi rajavad need, kel raha sünnitab raha juurde, ja seda raha ei võta neilt vaeste aitamiseks keegi ära – kui vaid maksude kaudu. Sest kui Ikealt, kes praegu Rae valda uut keskust tahab ehitada, see raha ära võtta, siis seda kauplust lihtsalt ei tule, sest kapitalist sotsialismi ei taha – ta ehitab jõukale tarbijale.

Miks üht tibireporterit üldse kritiseerida? Peamiselt selle tõttu, et ta kirjutab kõike seda jällegi Eesti väidetavalt langenud maine kontekstis, lisades välismaistele ohetele nüüd ka pildi kodus toimuvast, mis oleks justkui viis kuud ametis olnud valitsuse süü. Ehk siis jälle üks poliitiline jura kallutatud leheneegritarilt.

UU

One commentOn Lumehelvesreporter Bretty Sarapuu kirjutab õigetest asjadest, kuid vale nurga alt

  • Avatar
    Leo Viller

    Elementaarse ühe põhilise loodusseaduse kohaselt peavad IGA nähtuse piirides ALATI ja IGAL POOL eksisteerima erinevused

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused