Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Maailm aina muutub ja mitte paremuse poole – nüüd reklaamitakse rattaga teatrisse minekut

-
26.01.2024
Kuhu veel rattaga? Presidendi vastuvõtule?
© Kuvatõmmis

Vanasti tähendas teatrisse minek meestel peent ülikonda ja naistel kauneid tualette. Nüüdseks on kampsuni ja teksadega teatrisse minek juba tavaline (nagu pildilgi näha) ning ka higisena teatrielamuste jagamine teistega on juba OK.

Tartu Postimees kirjutab: “Eileõhtusele Sadamateatri etendusele «Võrsed» otsustas punt inimesi minna auto asemel hoopis rattaga. Sõidu lõpuks leidsid ratturid, et libeda ja vihmaga on rattaga isegi parem liikuda kui jalgsi. Tartu rattaliiklejate seltsil on juba kolmas kord üheskoos teatrisse ratastega sõita. Teisipäevast käiku planeerinud Karin Kukk sõnas, et nende eesmärk on näidata linnarahvale, et lühikesteks sõitudeks võib auto koju jätta ning hoopis rattaga teele asuda.”

Võib-olla on need ratturid mingid erilised inimesed, aga enamik hakkab füüsilisest pingutusest higistama. Teatrisaali sellisena minek pole just eriti eetiline, seda enam, et soola-liiva-lumisel tänaval võib ka riietus kannatada. Aga mis me enam sellest eetikast…

Üks kommentaator lisabki: “Maainimesed võiksid vihmaga ka laudasaapad jalga jätta kui teatrisse lähevad, linnatänavad on ju nagunii nagu nad on…

Oleks arusaadav, kui lühikese maa tõttu reklaamitaks teatrisse jalutamist, aga füüsilist koormust tekitav ja higistamaajav rattasõit küll pärast sõitu teatritükki nautima ei pane, ei vaatajat ega tema naabreid. Eraldi teema on veel teede ja tänavate seisukord, kus teatrisse jõudes võib inimene olla kukkunud või pritsmeid täis.

Nii me muudamegi “tänu” kliimavõitlusele teatriskäigu, mis oli varasematel aegadel eriline sündmus, mingiks kõrtsiskäiguks. Jätame siis juba ka telefonid hääle peale, kui meil on juba reegliteta vaba kaose ühiskond. Küll näitlejad harjuvad nii higihaisu kui ka erinevate kutsungimeloodiatega…

Ei kujuta ette sedagi, kuidas büroodes töötavad pintsaklipslased sõidavad suvel tööle, kui juba hommikul kell 8 on 25 kraadi sooja, ja kohtuvad siis äripartneritega või teenindavad inimesi.

President võiks nüüd samuti kliimahüsteeriliselt teatada, et kõik on vabariigi aastapäeva vastuvõtule oodatud jalgratastega.

Uued Uudised