Marii Karell reklaamis koos sotsiaalministriga Uusi Uudiseid ning lõpuks jõuti tõdemuseni, et valitsuses pole end keegi täis joonud ega paljaks koorinud

Arvamus, Repliik,
- Updated
Marii Karell

Eilset Marii Karelli sõud („Laser“) vaadates tekkis kaks põletavat küsimust: millest räägiks meie meedia, kui poleks EKRE-t ning kas keegi kujutab ette, kui EKRE minister, näiteks Rene Kokk, täidab terve saate sellega, et oma koalitsioonipartneriks olevat parteid, näiteks Keskerakonda, kritiseerida.

Igatahes oli sotsiaalminister Tanel Kiigega tehtud intervjuu pühendatud tervenisti EKRE-le ning erakonna portaalile Uued Uudised ja, uskuge, kiitvaid sõnu sealt partnerite vastu just ei tulnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üldse tundub kuidagi sümptomaatiline, et EKRE-t kui ühte valitsuspartnerit püütakse keskerakondlaste poolt pidevalt õpetada stiilis, et kui te kohe vait ei jää, siis… Aga mis siis tuleb? Kas sellele on keegi edasi mõelnud?

„Tanel Kiik paneb EKRE ministrid paika,“ kõlasid sellise intervjuu kajastuse pealkirjad. Kujutlegem nüüd hetkeks vastupidist olukorda. Hästi ei kujuta, sest siis hakkaks valitsusjuhil kohe süütenöör põlema.

Aga eks sellise retoorikaga ole juba harjutud, nagu on moodne nentida. Nüüdses saates pandi lisakäik ja leiti uus patuoinas – selleks on Uued Uudised, keda ohutum tampida, kui valitsuserakonda ennast. Kuid kogu selle loo juures ei saagi varju heita Kiigele, mis sellest, et näitas portaali ja selle tegijate vastu üles ääretut põlgust, vaid pigem saatejuhile ja toimetajale, kes võttis Uute Uudiste LGBT-teema käsitluse eraldi luubi alla, unustades tõiga, et igal erakonnal on omad „punased jooned“ ning lõppude lõpuks sellegi, et sõna on vaba. Saatekülaline pidas vähemalt intervjuu esimeses pooles end niigi kenasti üleval, ega lasknud ründaval Karellil endast lihtlabaselt üle sõita.

Mis puutub homoteemasse, siis kahjuks ei saada ikka veel aru, et probleem pole selles, kes kellega magab, vaid selles, et selliste liikumistega juhitakse inimgruppe üksteise vastu. Seda täiesti teadlikult.

Oodatud oli Karelli küsimust selle kohta, et Uued Uudised on nimetanud Kiike LGBT ministriks. Tegelikult on see järjekordne väärkäsitlus. Uued Uudised lihtsalt avaldas sotsiaalmeedias levitatud vastavat meemi. Seega Karell tapab siin sõnumitoojat. Edasi paneb Karell sisse juba kuulatud plaadi ja võrdleb Uusi Uudiseid Sputnikuga. Et mõlemas käib justkui vaenu õhutamine ja viha külvamine. Lugupeetav saatejuht võiks sellise pilguga esmalt omaenda saatelõiku vaadata ja siis suu täis võtta.

Ainus koht, kus intervjuu meeleolukaks läks, oli siis, kui jutt kaldus „Rannamaja“ seriaali juurde, kus „noored inimesed joovad end täis ja koorisid end paljaks“ ning Tanel Kiik teatas, et valitsuses selliseid asju pole tehtud. Sellest on küll kahju…

Intervjuud saab näha ja kuulata siit: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tanel-kiik-ei-ole-moeldav-et-valitsus-jargmised-kolm-ja-pool-aastat-tegeleb-meedias-arvete-klaarimisega?id=87970407

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused