Mart Helme suurte tippkohtumise eel: Trump kaitseb konservatismi ja rahvusriiklust

Repliik,
- Updated
©UU/Scanpix
Mart Helme ja Donald Trump

11-12. juuli peetava NATO tippkohtumise eel on õhk liberaalide mõju all olevates Euroopa riikides paanikast paks. Selle asemel tuleks kuulata terve mõistuse häält, soovitab kogenud diplomaat Mart Helme.

Liberaalide viha Donald Trumpi vastu on Helme sõnul nii suur, et ollakse valmis kõigeks, isegi Põhja-Korea jäämiseks kogu maailma ähvardavaks tuumariigiks. Paranoilist hirmutamistaktikat viljeletakse ka enne NATO ja Trumpi Putini tippkohtumist. Õhku on visatud hirmutavad prognoosid, sellest kuidas meid Venemaale maha müüakse.

Helme arvates on Teheranis, Jaltas ja Potsdamis kokkulepitud maailmakord jõudnud oma loomuliku surma faasi. “Trump loob sootuks uut välispoliitikat, mille märksõnadeks on rahvusriiklus, traditsioonilised väärtused ja pragmaatiline meetod eesmärkide saavutamisel. Nõukogude retoorika ajast pärinevad õõnsad sõnad “suurest sõprusest ja solidaarsusest” ei kõla geikultuuri ja neegrite-araablaste sissevedu viljeleva pehkinud euroeliidi suust just eriti veenvalt. Trump on suutnud üliliberaalsetest obamaistidest puhastada ka välisministeeriumi ja enamuse saatkondi ning viib Mike Pompeo juhtimisel ilma igasuguse sentimentaalsuseta ellu oma valimislubadusi. Tallinaski ei lehvi USA saatkonna vardas enam vasakliberaalide lemmik vikerkaarelipp, vaid tõeline triibu ja tähelipp,” ütles Helme.

“Näib, et Trump püüab eeskätt ära hoida Venemaa ja Saksamaa tihedat liitu, mis annaks surmahoobi nii Baltikumile kui ka kogu Ida-Euroopale. Trump kaitseb rahvusriiklust, kuid kindlate põhimõteteta Lääne-Euroopa sanitaarkordoni ülalpidamine, mis ise pealekauba kulutab kogu raha immigrantidele, mitte riikide kaitsele, ei ole Trumpi arvates otstarbekas.Trump tahab kohelda Hiinat ja Venemaad kui võrdväärseid partnereid, et olla läbirääkimistel edukam ja saada vastu paremaid tingimusi. See, et Trump lubab kasvada Venemaal suureks, on üsnagi idiootne arusaam asjade käigust.”

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused