Mart Sander ja Eesti 200 – islamikriitik globalismileeris?

Repliik,
- Updated
©Alar Truu/Õhtuleht
Kaks uut Riigikogusse pürgijat: roheline Anu Saagim ja kahesajaline Mart Sander.

Valimiste eel läheb palju asju mõistuse piiridest välja ja üks neist on Mart Sanderi ühinemine Eesti 200 projektiga.

Eesti 200 on tõesti Gruz 200 -sinna koguneb nii poliitilisi laipu kui ka pealtnäha mõistlikke inimesi, kellelt seda iialgi ei ootaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kultuurikriitik Toomas Haug analüüsis Eesti 200 programmilist manifesti: “Iseseisvus – tulemeid pole. Sõltumatus – tulemeid pole. Eesti rahvas – tulemeid pole. Eestlased – tulemeid pole. Eestlus – tulemeid pole. Eesti keel – tulemeid pole. Rahvusriik – tulemeid pole. Isamaa / kodumaa – tulemeid pole. Eestlaste sündivus / iive – tulemeid pole. Rahvuskultuur / eesti kultuur – tulemeid pole.”

Kogu Eesti 200 kõmab globalismist ja multikultuursusest. Selle nimekirjas kandideeriv Mart Sander aga on näiteks olnud tugev islamikriitik: 12. jaanuar 2016. aastal kirjutas Õhtuleht: “Kölni uusaastaöö sündmuste valgel näeb Sander teise kultuuritaustaga inimeste voolamist Euroopasse ohu märgina. Ta leiab, et käimas on ideoloogiline sõda, mille ühte armeed juhitakse hoopis kaugemalt – nagu zombide armeed õudusfilmides.”  TV3-le antud intervjuus ütles ta, et Eesti on islamile kerge saak ja ajal, mil meie lapsed õpivad moslemite lapsi armastama, õpivad nood meid tulistama. “Euroopa tsivilisatsioonile saab saatuslikuks moslemite vastuvõtt!” nentis ta.

“Mart Sander, kelle poliitiliselt kriitiline uusaastakaart jõudis Euroopa parempoolsetesse netifoorumitesse ning mille peale Facebook selle kui ebakorrektse postituse eemaldas, rääkis islamismi teemadel,” kirjutas Elu 24.

Eesti 200 algataja Kristina Kallas on seevastu olnud MTÜ Eesti Pagulasabi juhatuse esimees. Tema seisukohti väljendavad artiklid “Avatud rahvuslus peab muutuma vähem etniliseks”, Riik on pagulased unarusse jätnud”, “Eesti riigi ülesandeks ei peaks olema eestlaste heaolu tagamine” ja palju teisi sarnaseid.

Mart Sanderi kandideerimisest kirjutanud Õhtuleht vahendab: “Paljud palusid, et Sanderist poliitbroilerit ei saaks ning nentisid, et poliitikat saab teha ka läbi kunsti. Ka EKRE poliitik Jaak Madison võttis asjas sõna. „Täiesti siiralt ja sügavast lugupidamisest – ära kandideeri, sest oma praeguses tegevuses oled Sa niivõrd andekas, et poliitika lööks lihtsalt pleki külge,” kirjutas ta Sanderile.”

Tõepoolest, Mart Sander – miks Sa poliitikasse minnes ennast just poliitilisele laibaautole sättisid?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused