Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Martin Helme Kaja Kallasest: läbikukkumine, mitte parim peaminister

-
03.06.2022
EKRE esimees Martin Helme.
© Uued Uudised

EKRE esimees ja Riigikogu aseesimees Martin Helme kommenteerib irooniaga Kaja Kallase uusi väljaütlemisi, mis tõestavad taas tolle sobimatust peaministri rolli.

“Meedias sõjaprintsessiks kuulutatud ja uueks raudseks leediks tituleeritud parim võimalik peaminister Kaja Kallas tegi suu lahti ja välja tulid jällegi ajatud pärlid.

Põhjus, miks ta sööb oma sõnu ega astu tagasi, kuigi lubas seda selge sõnaga õige mitu korda, on väga praktiline. Intervjuus ERR-ile selgitab ta oma põhimuret nii:

“Meil on valitsuses neli ministrit, kes kaotavad töö, sest neil pole riigikogu mandaati. Öelda neile ministritele, et te kaotate töö ja me ei tea, mis teist edasi saab, on keeruline. Ja nüüd soovitakse seda teha minu kätega.”

Ja mõelda, lisaks tuleb öelda veel neljale inimesele, kes riigikogus praegu ministrite asendusliikmetena istuvad, sedasama. Kõik need õnnetud inimesed saavad pärast neid kibedaid, kibedaid traagilisi vestlusi väikese, ütleks, nende teeneid ja väärtust ühiskonnale arvestades tühise kompensatsiooni 30 000 euro ulatuses.

Erinevalt kõigist neist kaitseväelastest ja politseinikest ja kõigist teistest inimestest, kelle Kallase režiim vallandas, sest meil ei ole, kordan, meil ei ole! sundvaktsineerimist.

Muide, inimeste vallandamine nii, et sa suudad seda tehes neile silma sisse vaadata, on ülemuseks olemise eeltingimus. Ei pea nautima, lihtsalt suutma. Läbikukkumine, mitte parim peaminister.”