Martin Helme trahvialgatus USA-s: mõtlevad inimesed toetavad, vastased ründavad juba puhtalt ründamise pärast

Repliik,
©UU
Soomest pensioni saajatele kehtinud ebaõiglus saab lahenduse.

Vastukajad rahandusminister Martin Helme USA-visiidil tehtud algatusele, mille kohaselt Eesti saaks endale osa rahapesus osalenud pankade trahvirahadest, näitavad selget polariseerumist mõttelaadi pinnal – kes mõtleb majanduslikult, see toetab; kes lähtub poliitilisest rivaalitsemisest, see laidab.

“Üle pika aja on meil rahandusminister, kes püüab midagi teha, et rahad laekuksid Eesti riigieelarvesse, mitte USA föderaalreservi,” ütles Äripäeva ja Eesti Ekspressi korraldatud konverentsil “30 aastat vaba ajakirjandust Eestis” suhtekorraldaja Meelis Kubits, kommenteerides Martin Helme tegevust, mille eesmärgiks saada rahapesu tõttu Eesti panku ähvardavad miljardilised trahvid meie riigieelarvesse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“USA föderaaleelarve asemel ehk tükike ka meile kui maine- ja muu kahju kannatajale. See on ministri poolt väga kõva initsiatiiv ja väärib juba julguse eest tunnustust,” lisas Meelis Kubits

Eestis liberaalsetes ringkondades ja peavoolumeedias on Martin Helme algatus seevastu raevuka kriitika osaliseks saanud – ilmselt ei talu just opositsioon, et keegi koalitsioonist, eriti EKRE-st, teeb midagi sedavõrd tõsist.

Nii on Postimees pannud loole õela pealkirja: “Helme noolib USA-s trahviraha”. Justkui oleks halb see, kui riik saab kompensatsiooni selle eest, et võõrpangad kasutasid teda ära suure rahapesu läbivimiseks. Lisaks on mängu kaasatud advokaat Hannes Vallikivi, kes näib otsivat asju, millega rahandusministri algatust põhja lasta.

Delfi ja Raimo Poom aga jätkavad avalikku laimukampaaniat, küsides: “Mis advokaadilt küsis Martin Helme New Yorgis nõu? Ministeeriumil pole ühegi bürooga lepingut.” Ei mingit rahulolu, et keegi Eestist millegagi ka tegeleb, puhas soov ära teha, nagu kõmuajakirjandusele omane.

Kas Eesti meedias ja poliitikas jõutakse kord tasemele, kus isiklikud antipaatiad enam analüüse ei sega?

One commentOn Martin Helme trahvialgatus USA-s: mõtlevad inimesed toetavad, vastased ründavad juba puhtalt ründamise pärast

  • Avatar

    Kisa on lihtsal põhjusel – nende oponentide tööandjad ei ole mitte Eesti rahvas aga välismaised pangad. Kes maksavad kinni need trahvid – loomulikult KASUTAJAD/tarbijad. Kuhu läheb raha – mitte kasutajatale/tarbijatele ega veel vähem USA riigile aga just neile pankadele millede soosingule toetudes seda raha pesti – ehk “käsi peseb kätt”.
    See on otsene põhjus miks need isikud kisa tõstavad – minnakse ju NENDE palgafondi kallale. Kui mingi raha saab Eesti Riik siis on oht, et näile kukub mõni “300 seekelit” vähem ja tuleb ennetada seda kohutavat olukorda.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused