Martin Helmel oli Mordori suhtes õigus – Üks Sõrmus leidis nad üles ja ühendab valitsuses

Repliik,
- Updated
Nii nagu Sauroni Silm valitses Mordori üle, valitseb Brüssel Euroopa üle, ning Sõrmus tõi kokku Kesk- ja Reformierakonna.

Kõik Tolkieni “Sõrmuste Isanda” triloogia fännid teavad, mis on Mordor, Pimeduse maa, millest rääkis ka Martin Helme siis, kui opositsioon teda umbusaldas.

“Üks Sõrmus neid ühendab. Üks leiab üles. Üks Sõrmus nad kokku toob Pimeduse süles. Maal, mille nimeks Mordor, musta märgi all.” Nii kõlab triloogia juhtlause, millele lisandub taustaselgitus: “Kuid kõiki neid peteti, sest valmistati veel üks Sõrmus, mis valitses kõigi teiste üle.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kes loo sisust midagi ei tea, siis selgituseks: mütoloogilisel Keskmaal valmistati Võimusõrmused, millest kolm said haldjad, seitse päkapikud ja üheksa inimesed. Sõrmustesse oli kätketud tahe valitseda kõigi üle. Pimeduse Isand aga valmistas salaja Sõrmuse, mis valitses omakorda kõigi ülejäänute üle, ja esmalt ning põhjalikumalt langesid tema võimu alla inimesed, üheksa kuningat, kellest said Sõrmusevaimud.

Kõike seda tänasesse päeva tuues võib tõdeda, et Brüsseli liberaalide Võimusõrmus ALDE ehk viimaste europarlamendi valimiste järel Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liit, mis ühendab Keskerakonda ja Reformierakonda, leidis nad üles, ühendas ja viib kokku pimeduse süles, et tekiks ja tugevneks liberaalne-vasakpoolne Mordor. Selliseid võimusõrmuseid jaotab Brüssel kõikidesse liikmesmaadesse oma jüngritele.

See on Mordor, kus pole kohta rahvustel ja rahvusriikidel; kus traditsiooniline mehel, naisel ja lastel põhinev perekond on põlu all, möllavad pervoeuroopalikud väärtused ja Euroopa ujutatakse üle rändlejatega. “Üksteise järel langesid Keskmaa rahvad Sõrmuse võimu alla,” kirjeldab Tolkien.

Keskmaa saagas tõusid rahvad siiski enda kaitsele ja purustasid Sauroni, hävitades ka tema Sõrmuse. Kindlasti läheb nii kord ka Euroopas, mis praegu mattub Mordori pimeduse alla. Eesti sõrmusevaimud aga loovad valitsust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused