Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Matšeeterünnakud ühistranspordis ja tänaval kui Lääne-Euroopa argipäev

22.08.2016
AFP_DZ9SU

Matšeeterünnakud Lääne-Euroopa linnade tänavatel või ühistranspordis on saanud argipäeva lahutamatuks osaks. Alati on peavoolumeedial olemas ka kiire vabandus. Ründaja olevat olnud vaimselt ebastabiilne isik ja tegu ei ole kohe kindlasti terrorirünnakuga. Peavoolu suunad on ju isiklikult paika pannud ei keegi muu kui peagi Eestisse visiidile saabuv proua Angela Merkel, kes alles hiljaaegu väitis, et terrorismil, islamil ja tema poolt Euroopasse lahkelt kutsutud  immigrantide massil, kes end hüvede saamiseks pagulasteks kutsub, pole mingit seost. Kuid sellised katsed asju kinni mätsida ja tõde salata ei toimi. Rahvas ei ole nii totaalselt rumal, et seda kõike uskuma jääda. Kuigi kõik moslemid ei ole terroristid, siis 95% terroristidest on paraku moslemid, seega võtku igaüks kuidas meeldib. Ja kui ka inimene lihtsalt hulluks läheb ja teisi matšeetega tapma hakkab, pole ju seegi parem asi.

Viimane taoline juhtub leidis aset täna esmaspäeval Brüsselis, kus politsei tulistas ja haavas bussis kolme inimest matšeetega rünnanud naist, ütles Belgia pealinna prokurörid. Politsei avas naise pihta tule Brüsseli Uccle linnajaos, sest naine ei täitnud korrakaitsjate korraldusi, ütlesid prokurörid. “Ohvrid ja kahtlustatav viidi haiglaravile,” seisis avalduses. Ühegi vigastatu seisund pole tõsine.

Võib ju arutleda selle üle kas ründaja oli terrorist või vaimselt ebastabiilne, kuid üks on seletamatagi selge – valge Belgia põliselanik see kindlasti polnud, tegu oli migrandiga. Mitmenda põlve omaga, ei saagi me ilmselt teada, kui kõik asjad sedavõrd saladuslooriga kaetud on. Kuid seda sügavama kriisi lävele Lääne ühiskond ühel hetkel jõuab, nii et matšeetemehi ja tuleb välja et ka matšeetenaisi, ei jõuta enam kokku lugedagi…

Urmas Espenberg

FOTO: AFP/Scanpix