Meedia kaitseb ametnikke, keda alles äsja kritiseeris

Repliik,
Ametnikud on end oma toolil üsna mugavalt tundnud.

Üsna kummaline on jälgida osa meedia reageeringuid Terviseameti senise juhi Merike Jürilo ametist lahkumisele. Räägitakse suukorvistamisest ja veel mitmest-setmest surmapatust, viibutatakse valitsuse poole näpuga, et nii ei tohi teha. Eks päevakangelane ise teeb ka kõik selleks, et see asi võimalikult halb välja paistaks.

Samas on seesama meedia pidevalt ka ise kritiseerinud Terviseameti tegevust koroonakriisi ajal. Piisab, kui nimetada Itaalia võrkpalliklubi lubamist Saaremaale, mis pani seal plahvatama tõelise viiruspommi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aga nagu me kõik väga hästi teame, on mälu üsna lühike, eriti kui see on valikuline, nii-et ikka eesmärk pühendab abinõu. Selle kaasuse juures on opositsiooni sülekoeraks kujunenud peavoolumeedia ilmne eesmärk valitsusele lööke teha.

Kogu see tants Jürilo ümber meenutab kangesti teisi tippametnikke, kes pole oma tööga hakkama saanud, kelle vastu puudub usaldus ja keda seetõttu ei soovita oma ametikohal näha. Olgu siin nimetatud politseijuhti, VTA juhti jne.

Ajakirjandus on ka nende kaitsel kollektiivselt jõkke hüpanud. Aga vaadakem meediaettevõtteid endid. Kui palju on seal koondamisi, lahtilaskmisi ja vallandamisi. Ikka „poolte kokkuleppel“ ja sageli ilma igasuguse põhjenduseta. Selline juba kord see asi on: ikka tööandja teeb neid otsuseid. Nii ajakirjaniku kui ka ametniku puhul.

2 commentsOn Meedia kaitseb ametnikke, keda alles äsja kritiseeris

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Kui meie meedia koos opositsiooniga oleksid konstruktiivsed oma kriitikaga aga käib ainult vigade sulepeast välja imemine ! Kas pandeemiaga võitlemisel “pingutati”üle kui oleks pandeemia samade meetmetega meid hullem tabanud oleksid kohe meetmed liiga vähesed
  olnud !
  Kuidas on võimalik,et kõrgelt haritud,kõrgepalgalised poliitikud,ajakirjanikud jne.käituvad nagu Albikära Antsu kritiseerijad kui see laadalt hobusega tuli ? Seda lugu ikka teate ??

 • Avatar

  Riigiaadel on ülekäte läinud ja tulemus on masendav. Eesti on postsovjetlik, ülevalt alla korrumpeerunud riigiaparaadiga kolmanda maailma s*taauk.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused