Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Meedia vaikib: kus on meie ministrid, kes on nende nõunikud, mis palka nad saavad?

-
26.06.2021
Valitsus
© UU

Tasakaalustatud sõnumitest ja allikate ning asjassepuutuvate võrdsest kohtlemisest jääb meie meedias muidugi kõvasti puudu. See pole küll ammu mingi uudis, kuid paar näidet alanud suvesse siiski.

Mäletate, mis toimus siis, kui EKRE valitsuses oli? Käis pidev surkimine – millal ja kas mingi minister on tööl, kes on ministrite nõunikud, milline on nende palk või milline on valitsusliikmete autokasutus… Ja nüüd? Karjuv vaikus!

Seda, et peaminister Kaja Kallas jalgrattaga kahe turvaauto saatel Stenbocki majast paarisaja meetri kaugusele Toompea lossi väntab, on hea näidata küll, aga ei midagi enamat.

Kuidas tehti EKRE ministri iga tööle võetud nõuniku üle taustakontrolle ja kaevati nende minevikus kuni selleni, et Kert Kingo pidi ühe nõuniku pärast üldse ametist taanduma. Kus on uurimustööd tänaste ministrite nõunike kohta? Isegi nende nimesid, veel vähem palkasid, pole vaevutud üles kirjutama ega tiražeerima. Kes nad on? Mida nad teevad?

Kus on meie ministrid ise neil palavatel nädalatel? Mõnest pole üldse pikemat aega kuulda olnud. Paar tükki ilmusid siiski umbusalduse ajaks parlamenti, paar ka infotundi. Kas inimesed üldse teavad meie ministrite nimesid ja viivad nägudega kokku? Kui Mart Helme oli siseminister, siis treiti hulk artikleid sellest, et teda on majas vähe näha. Kas tänased ministrid on majas? Või maja taga? Ei tea… Äkki on neil juba puhkusedki välja võetud, ilma, et nad oleks poolt aastat töölgi olnud.

EKRE ministrite automark ja läbisõit pakkus ikka huvi. Aga millised on tänaste Reformierakonna ja Keskerakonna ministrite autod ja kus nad nendega sõidavad või kus need seisavad? Mõnes suvilas?

Tõepoolest, madal tase. Võiks ikka lajatada ühesuguse puuga. Ent isegi rumal saab aru, et seda on palju soovitud.