Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Meedial pole üldse taju, millest kirjutatakse – vendade Johnsonite juhtumi näitel

-
05.09.2019
Jo Johnson.

Paljud meediakajastused jätavad mulje, et kirjutatakse millestki võõraks jäävast, lähtudes seejuures isiklikest arusaamadest ja sisusse süvenemata.

Nii kirjutavad uudisteagentuurid täna, et “Briti peaminister Boris Johnson sai neljapäeval järjekordse hoobi, kui tema vend Jo teatas, et lahkub valitsusest ja parlamendist.”

Edasi väidab sama uudis: “Jo Johnson tegi 2016. aastal jõuliselt kampaaniat Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise vastu, mis põhjustas lahkhelisid vanema ja kuulsama venna Borisiga. Boris Johnsoni peaministriks saades võttis ta aga vastu ülikoolide ja teadusministri koha, mida pidas tagasiastumiseni.”

“Viimastel nädalatel olen ma pidanud valima pere ja riiklike huvide vahel. See on lahendamatu pinge ja on aeg, et keegi teine võtab üle mu rolli parlamendiliikme ja ministrina,” säutsus Jo Johnson Twitteris. Nagu paljud Briti perekonnad, on ka Johnsonid Brexiti küsimuses lõhenenud – ka Borisi ja Jo õde Rachel ning nende isa Stanley pooldavad EL-i jäämist.

Vastuolu peitub meedia meelevaldses hinnangus: mis hoobi sai Brexitit vedav Boris Johnson sellega, et tema vend, Brexiti vastu olev Jo ministrikohalt lahkus? Iseasi, kui ta olnuks Borisi toetaja – siis olnuks tema lahkumine hoop. Aga Jo taandumine pigem säästis mõlemad vennad pingest, mis tekkis teineteisele vastu töötamisest – Boris peaks teda just rahulolevalt tänama. Võib-olla andis vend vennale hoopis vabamad käed?

Sellises kontekstis aga andis Jo Johnsoni uudis meediale võimaluse rääkida sellest, kuidas Boris Johnsonil aina halvemini läheb. See on osa liberaalse meedia isikute hävitamise strateegiast.

Veelgi rumalam on BBC ajakirjaniku David Cornoc ütlus Twitteris: “Harukordne juhus, kus poliitik astub tagasi, et veeta perekonnaga vähem aega.”

Kas Jo tülitsemine vennaga poliitikaareenil oli siis perekondlik ajaveetmine? Pigem saab Jo Johnson nüüd rohkem olla oma õe ja isaga ega pea perekonna lõhenemist vennaga vastandudes süvendama. Kogu lugu räägib pigem pere soovist pinged maha võtta.

Kahjuks on Eesti peavoolumeedia selliste mõttetustega kaasa läinud, sest BNS on loo vahendanud üdini euromeelsest agentuurist France Presse.