Meedial pole üldse taju, millest kirjutatakse – vendade Johnsonite juhtumi näitel

Repliik,
Jo Johnson.

Paljud meediakajastused jätavad mulje, et kirjutatakse millestki võõraks jäävast, lähtudes seejuures isiklikest arusaamadest ja sisusse süvenemata.

Nii kirjutavad uudisteagentuurid täna, et “Briti peaminister Boris Johnson sai neljapäeval järjekordse hoobi, kui tema vend Jo teatas, et lahkub valitsusest ja parlamendist.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Edasi väidab sama uudis: “Jo Johnson tegi 2016. aastal jõuliselt kampaaniat Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise vastu, mis põhjustas lahkhelisid vanema ja kuulsama venna Borisiga. Boris Johnsoni peaministriks saades võttis ta aga vastu ülikoolide ja teadusministri koha, mida pidas tagasiastumiseni.”

“Viimastel nädalatel olen ma pidanud valima pere ja riiklike huvide vahel. See on lahendamatu pinge ja on aeg, et keegi teine võtab üle mu rolli parlamendiliikme ja ministrina,” säutsus Jo Johnson Twitteris. Nagu paljud Briti perekonnad, on ka Johnsonid Brexiti küsimuses lõhenenud – ka Borisi ja Jo õde Rachel ning nende isa Stanley pooldavad EL-i jäämist.

Vastuolu peitub meedia meelevaldses hinnangus: mis hoobi sai Brexitit vedav Boris Johnson sellega, et tema vend, Brexiti vastu olev Jo ministrikohalt lahkus? Iseasi, kui ta olnuks Borisi toetaja – siis olnuks tema lahkumine hoop. Aga Jo taandumine pigem säästis mõlemad vennad pingest, mis tekkis teineteisele vastu töötamisest – Boris peaks teda just rahulolevalt tänama. Võib-olla andis vend vennale hoopis vabamad käed?

Sellises kontekstis aga andis Jo Johnsoni uudis meediale võimaluse rääkida sellest, kuidas Boris Johnsonil aina halvemini läheb. See on osa liberaalse meedia isikute hävitamise strateegiast.

Veelgi rumalam on BBC ajakirjaniku David Cornoc ütlus Twitteris: “Harukordne juhus, kus poliitik astub tagasi, et veeta perekonnaga vähem aega.”

Kas Jo tülitsemine vennaga poliitikaareenil oli siis perekondlik ajaveetmine? Pigem saab Jo Johnson nüüd rohkem olla oma õe ja isaga ega pea perekonna lõhenemist vennaga vastandudes süvendama. Kogu lugu räägib pigem pere soovist pinged maha võtta.

Kahjuks on Eesti peavoolumeedia selliste mõttetustega kaasa läinud, sest BNS on loo vahendanud üdini euromeelsest agentuurist France Presse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused