Meie ajakirjanduse argipäev: nukker ebaprofessionaalsus

Näide ajakirjanike ebaprofessionaalsusest.

Uute Uudiste kaasautor Prii Tali juhib tähelepanu sellele, kui levinud on ajakirjanduses oskamatus uudiseid sõnastada.

„Reedel olin taas silmitsi ilminguga, mis veenvalt kinnitab, et meie ajakirjanikud (loodetavasti mitte kõik) isegi ei ürita jääda soliidseks, objektiivseks ja täpseks.

Tahaks uskuda, et Karoliina ja Heliis ikkagi teadsid, et Riigikogus hakkab toimuma umbusaldusAVALDUSE ARUTAMINE. Lisaks oli ka ääretult vähe tõenäoline, et see avaldus hääletusel heakskiidu leiab. Ja ometi visatakse Delfi avalehele suur pealkiri kindlas kõneviisis „Riigikogu avaldab peaministrile umbusaldust“. Justkui oleks tegemist juba toimunud või siis kohe-kohe kindlasti toimuva faktiga.

Ja kui nüüd mõni sama ebaprofessionaalne välisajakirjanik selle pealkirja ruttu-ruttu ära tõlkis ning sama ruttu oma lehele saatis, siis oligi järjekordne libauudis meie kohta ka rahvusvahelises meedias. Koos kardetud kahjuga meie mainele.

Kes on süüdi? Muidugi EKRE, kes muu.“

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Meie ajakirjanduse argipäev: nukker ebaprofessionaalsus

  1. Avatar
    Leo Viller kirjutas:

    Nõukogudeaegne anekdoot: pärast Kennedy ja Hrushtshovi võidujooksu kirjutas nõukogude ajakirjandus, et Kennedy ja meie kalli Nikita Sergejevitshi vahel toimus võidujooks, milles meie kallis Nikita Sergejevitsh Hrushtshov saavutas teise auhinnalise koha, jättes USA presidendi eelviimaseks. Tuleb tuttav ette

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga