Mida õppida “kahelt kangelt” ja “vereteemanditest”

Repliik,
©Reuters/Scanpix
Jaapanlased on loonud ühiskonna, kuhu massimigratsiooni tervitamine lihtsalt ei sobi. Pilt on illustratiivne.

Praegu telekanalis TV3 jooksev reisisaade “Kaks kanget Jaapanis” näitab hästi ära ühe kultuuri toimimist.

Kristjan Jõekalda ja Teet Margna kohtusid kohe reisi alguses Jaapani kultuuri omapäradega – näiteks seisavad inimesed igal pool järjekordades, ei trügi ega sõimle, maksab enesedistsipliin. Rongis üritatakse igati teisi mitte segada, ei valjusti rääkides ega telefonis lobisedes. Seal ei pakuta isegi naistele istet, sest teisi mistahes moel häirida pole kombeks. Väga palju on keelde – Tokyos pidavat olema kõige rohkem keelumärke, mis seab ka välismaalastele range kohustuse neid järgida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võib vaid ette kujutada olukorda, kui sinna ilmuksid Helsingis pealevalu valmistavad Rumeenia mustlased, Euroopat annekteerivad moslemid või kõikjal logelevad neegrid. Sealses ühiskonnas oleks see kohalikele suur šokk ja kohene konflikt kultuuride kokkupõrkest. Aga rändekriisi ajal süüdistati Tõusva Päikese Maad just selles, et nad võtavad liiga vähe migrante enda tihedalt asustatud maale.

Jaapanlased on väga viisakad välismaalaste ja eriti turistide vastu, kuid neilt oodatakse sama ka kohaliku kultuuri osas. See rahvas võtab võõraid väga ettevaatlikult omaks ja riiki pidama jäänud välismaalased on üldjuhul hõivatud, mitte ei ela ühiskonna kulul, nagu see on Euroopasse kokkutormanud migrantidel kombeks.

Võõrad on sealmail oodatud, kuid ainult sellised, kellest on ühiskonnale kasu ja kes austavad sealset kultuuriruumi, mistõttu neid väga palju pole ja jaapanlased on konkurentsitult oma kodumal enamusrahvus. Meil on heaks näiteks Kaido Höövelson ehk Baruto, kes tõestas jaapanlastele, et on väärt nende lugupidamist.

Jaapanlased on seega loonud ühiskonna, kus hoitakse oma kultuuri, kuid ollakse täiesti kaasa läinud kaasaegsete arengutega – ainult et need kaks asja on suudetud omavahel tasakaalus hoida.

Selline ühiskonnakorraldus peaks ka Eestile eeskujuks olema. Liberaalses ühiskonnas lastakse paraku kõik “karvased ja sulelised” sisse ja pärast hakatakse tekkinud olukordi klaarima.

On ka täiesti teistsuguseid ühiskondi, mis eelnevaga vähimalgi määral ei haaku. Hiljuti võis teles taas näha filmi “Vereteemant”, mille stsenaarium rajaneb tõestisündinud sündmustel ehk Lääne-Aafrika kodusõdadel.

See film räägib Libeeria kodusõjast ja teemandiärist. Mõistusega vaataja jaoks ütleb see film veelkord, et aafriklasi peab aitama, aga nende kodumaal. Ja neil endil tuleb oma kodus, Aafrikas, elu korda seada, mitte Euroopasse pageda, kuhu nad toovad oma verised vastuolud kaasa, nagu enamik migrante, kes hakkavad suurtes kogukondades ikkagi endist elu elama.

Kurjategijad on need Euroopa liidrid, kes meelitavad neegreid Euroopa linnadesse, kus neist ei saa kasu olema ei Euroopale, Aafrikale ega põgenikele endile. Eriline kaabakas on Iiri laulja Bono, kes nõuab võimu andmist kogu maailmas aafriklastele – vaadake seda filmi ja te näete võimalikku aafrikalikku tulevikku Euroopas. Selle mandri kodusõjad kubisevad ülimast metsikusest, alates genotsiidist Rwandas kuni kannibalismi ja massivägistamisteni Kongo DV-s.

Pole vaja aafriklastest migrante kohale tuua, ka telepilt räägib hästi sellest, mis toimub nende kodumaal – ning sama hästi näeb ekraanilt Jaapani näitel ära, kuidas oma maa ja kultuuri hoidmine riike edendab.

One commentOn Mida õppida “kahelt kangelt” ja “vereteemanditest”

 • Avatar

  Ei hakka siin pärast enam keegi midagi “klaarima” – kohalikke ei ole enam nii palju, et “klaarida”.
  Hetkel on veel VIIMANE võimalus igatsorti “mustad” (venelastega oleme kahjuks juba hiljaks jäänud) siit minema saata.
  Kui soovime mingilgi mole säiluda eestlastena – vähemalt praegust elus olevate inimeste elu ajaks…
  Samuti PEAB võtma EKRE vastu meetmeid, et parandada EESTLASTE sündivust – muidu pole ehk mustad aga oleme kõik venelased.
  Karm FAKT ja REAALSUS ehk ainult rahvussotsialistlik revolutsioon võib päästa Eesti ja ka Euroopa – näitame siis valgust tunneli lõpus.
  Hetkel on Ungari ja mõnes mõttes ka Poola midagi juba teinud – mida meie ootame???

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused