“Miks EKRE midagi ei tee? Mina teid enam ei vali!”

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Martin Helme äratehtut on kõrgelt hinnanud isegi tema vaenlased.

Just nii kõlavad paljud kommentaarid Uute Uudiste lugude all, mis aga näitab, et suur hulk inimesi ei jaga poliitikast suurt midagi.

Ilmselt kujutavad nad ette, et kui Mart Helme astub siseministri ametisse, annab ta kohe välja määruse, mis keelab igasuguse sisserände ning võimaldab siinolijad kohe lennuki peale panna. Või keerab Martin Helme rahandusministrina kohe puuk-MTÜ-de rahastamise kinni.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii see kahjuks ei käi – kui EKRE ministrid nii teeksid, kaotaksid nad võimu veel enne millegi asjaliku tegemist, sest nad rikuksid kehtivaid seadusi.

Asi on selles, et seaduslikud võimalused, mis lubavad võõrastel sisse rännata või neid siia tuua, on Reformierakonna ja sotside aastatepikkuse valitsemise ajal juba seadustesse sisse kirjutatud, või siis on jäetud sulgemata seadusaugud, mis toimivad migratsioonipumpadena, ja et migratsiooni lõpetada, on vaja algatada vastavad seadusemuudatused.

See aga on aeganõudev protsess, sest EKRE kaks partnerit valitsuses ei ole sugugi raudselt sisserände-vastased – nad toetavad küll piiranguid, mis lõpetaks ebaseadusliku ja riiki maksudest ilma jätva sisserände, kuid nad ei toeta (vähemalt tegudes) sellist rände piiramist, mis võimaldaks säilitada eesti rahvusriiklust eestlaste piisava üleolekuga demograafilises pildis.

Paljud sisserändepiirangute eelnõud, mis tulevad EKRE ministeeriumidest, vajavad ka partnerite ministeeriumidest kooskõlastusi, need aga pole alati kärmed tulema, ja nende saavutamine tähendab sageli kompromisside otsinguid ja järeleandmisi mujal, kus see on võimalik.

Seega valmib seadusandlus, mis lubaks sisserändele piiri panna, pika aja jooksul ja vaevaliselt, seni aga tuuakse vanade ja sulgemata aukude kaudu kiiremas korras migrante sisse (ettevõtjad, ülikoolid), mis võib jätta mulje, nagu oleks EKRE ajal migratsioon suurenenud.

Praeguste eelnõudega pannakse tegelikult pikemaks ajaks sisserändele käsi ette, sest kui kord peaks näiteks reformarid taas võimule pääsema, siis tuleb juba neil EKRE praegust seadusloomet muutma hakata, et ukrainlased-neegrid jälle liikuma saada – seegi tuleb neile võimatuks muuta.

Kiiret läbimurret ei soodustanud ka see, et EKRE-t oli enne valitsusse pääsemist tohutult demoniseeritud, ja kui ministrid oma ministeeriumitesse jõudsid, siis ei võetud neid sugugi aplausiga vastu – ilmselt olid ametnikudki “deemonite” tuleku ees hirmul.

See tähendab, et ühelgil ministril polnud algselt meeskonda, kellele toetuda, ja selle loomist takistasid vanad eesolevad ametnikud. Räägitagu mida iganes ametnike neutraalsusest, Reformierakonna ajal pukki saanud tegelased ongi vaid neile lojaalsed, seda enam, et EKRE tuli täiesti teistsuguse poliitilise agendaga ja suurte muutuste sooviga.

Mitte kõik ametnikud ei tööta ministritele vastu (vastuhakku oli näha Kert Kingo ja Mart Järviku puhul), kuid enamik neist on kivistunud pehme tooli peale ega soovi muutusi, eriti kui EKRE kavandatud muutused nõuavad võitlusi, läbisurumisi, veenmisi ja pidevat tegutsemist. Suur osa ametnikest teeb lihtsalt Itaalia streiki ehk eirab uute ministrite korraldusi seni, kuni saab ja kuni see ei ohusta nende töökohta. Paraku kaitseb ametnikke avaliku teenistuse seadus, mis ei luba uutel ministritel kiiresti oma meeskonda luua ning vastutöötajatest ja paigaltammujatest lahti saada.

Kõik see on loonud ekskliku pildi, nagu poleks EKRE üle aasta kestnud võimuloleku ajal suurt midagi saavutatud. Tegelikult on palju ära tehtud, palju on teoksil ja paljud asjad alles hakkavad mõju avaldama. Eriti palju on aga veel ees ootamas.

Paljud inimesed ei saa aru ka sellest, mida tähendab koalitsioonivalitsus. Rahvuskonservatiivide, liberaalide ja eurokonservatiivide ühisvalitsuses ei saa keegi neist oma programmi sajaprotsendiliselt ellu viia, endale tähtsaimad asjad tuleb läbi suruda, mõnes asjas kompromiss teha ja millestki ka loobuda – alternatiiviks on opositsioonipink, kus ei saa mitte midagi ära teha.

Seda, mida EKRE suudab, saab näha järgmiste valimiste eel, ja siis teeb valija otsuse. Seni aga tasuks valijatel rahvuskonservatiivseid poliitikuid usaldada. Midagi ei saa muuta üleöö, kui seda on 17 aastat tuksi keeratud.

19 commentsOn “Miks EKRE midagi ei tee? Mina teid enam ei vali!”

 • Avatar

  Konkreetne tegu ,mida saame köik teha,on EKRE-le valijaid tuua perekonnas,töökohal,külas, huviringides,igasugustes ühingutes,oma FB lehel,gruppides kasvõi selle hinnaga ,et sind ullikeseks peetakse. See ongi võitlus kus kohati on valus.

 • Avatar
  Pidurid Isamaast

  Isamaa käitub üha rohkem reeturlikult! Kus on nende kõlava nimega seotud SISU? Nad peaksid oma nime muutma, vastasel juhul aga tegelikkuses isamaa heaolu eest seisma igas valdkonnas!!!! See PIDUR-ISAMAA pole enam ühastki otsast oma nime vääriline ja siit ka nende meeletu langus rahva silmis.Küsige näiteks oma Ladõnskajalt, kuidas ta Eesti riigi hüvangu eest seisab või mis eesmärgid tal üldse on selliselt käitudes? Kas ta ei austagi EV PSi? Te peate oma reeturlike juhtidega ja liikmetega tööd tegema, kui tahate üldse püsima jääda. Alustage sellest, et ei tee vastutööd õigetele muutustele, seltsimehed silmakirjalikud!

 • Avatar

  Kriitikat tuleb tähele panna ja suuta kuulata mõtet, isegi kui see on vastumeelne. Vähemalt meie süsteemis.

  Ma ise olen pidevalt ja enamuses kommentaarides kriitiline. See ei tähenda aga seda, et mis minu arvates õigesti on tehtud kuidagi vähemtähtis oleks.

  Kui EKRE kuidagi korda ei läheks, siis ma ei viitsikski arvustada. Nagu näiteks sotse või reformareid.

  • Avatar

   +1
   Ja sama asi ka Uute Uudiste koha pealt. Siit saab enamasti lugeda elutervet ja lootustandvat juttu, aga kui tuleb jälle mingi ebamäärane “pärl” mingisugusest Turayst kui arvamusliidrist, siis pritsimisel ma tatti kokku ei hoia. Võtke seda palun kui võimalust areneda ja paremini teha. Isegi heale lapsele on pahanduse tegemise puhul rooska vaja, muidu halb käitumine süveneb ja heast lapsest saab paha laps. Õigel ajal jagatud roosk on kasvatusliku eesmärgiga ning teeb headest lastest veel paremad.

 • Avatar

  Kõik õige. Ühe asja peab veel lisama: ametnikepoolse sabotaaži ja muu kõrval on alati oht, et Riigikogus vastuvõetud seaduse jätab presidendi kohusetäitja lihtsalt välja kuulutamata, nagu näiteks pensionireformiga juhtus. Nii et peamurdmist on valitsuses omajagu, kuidas kõigest sellest mööda manööverdada. Ent kõige tähtsam on, et rahvuskonservatiivid tegutsevad ja tegutsevad väga aktiivselt. Ühe aastaga on saavutatud eeskätt see, et viimaste valitsuste Eesti-vastane kurss on ümber pööratud. Palju algatusi on juba käima lükatud, paari aasta pärast näeme kindlasti nende tulemusi.

 • Avatar

  EKREt üritatakse provotseerida käesolevas loos…
  Loodan et nad ei lange lõksu.
  Mõnedele lihtsalt ei sobi et tegutsetakse mõtestatult.

 • Avatar

  Ekred ei kõlba valitsusse, see kõik tuleb laiali saata rattaga eesotsas.Ratas pole see,kes välja paistab.Ta on suli.

  • Avatar

   eks sinu sugused jobud, või ütleme otse: sellised shitapead olegi need kes eranditult kõike peeeesse keerata üritavad, sest usuvad päris tõsiselt, et on suured tarkpead!

 • Avatar

  Küsimus pole selles, et “miks EKRE midagi ei tee” aga pigem selles miks EKRE tegemistest liiga vähe juttu/infot on.
  Tänasel infosõdade ajastul on portaal UU ilmselgelt LIIGA VÄHE – EKRE peab oma punti meelitama KÕIK “alternatiivikud”.
  NõmmeRaadio, Objektiivi ja isegi Telegrammi ja ehk leiab mõned veel.
  Surmaunest ülesse raputama Iseseivuspartei – sellest saaks ideaalse liitlase ja isegi koalitsiooni partneri.
  Peale NLKP fiaskot ei taha paljud “liiga suure parteiga” liituda, kuid kahe partei tandem oleks ideaalne – kattuvusi on palju.
  Saaks kaasa haarata suurema segmendi valijatest kelledega on niigi ideeliselt palju ühist.
  EIP on hetkel tõsises “varjusurmas”, kui kui EKRE oma sõsarparteile natuke reklaami teeb ja “tõuget annab” oleks liitlane olemas.
  Keskerakonnaga on keerulisem – tema plussiks on suht suur vene kogukonna toetus ja olgem ausad – sellest Eesti riik lahti EI SAA.
  Samas on see kogukond eestlastega nahavärvilt ja kultuuriliselt vägagi sarnane – ühist ajalugugi on mitme õpiku jagu.
  Ehk nendega tuleb sõbraks saada ja paremat liitlast praeguses maailma poliitikas on raske leida.
  EKRE peab leidma ühise ja austava keele ka idanaabriga – reaal poliitika on nii nagu on Helme poisid teavad seda küll VMis küll oldud.
  Kui austad oma oponente siis austavad nemad sind – ei tohi olla liiga peale käiv ega liiga alla andlik selles on kunst.
  Tean, et “kaotatud alad” on paljude jaoks valus ja keeruline teema – sellega tuleb elama õppida – japsid ju saavad hakkama!!!

  Peamine sõnum on aga selles – LEIDKE ROHKEM LIITLASI KODUTANDRIL – kui naabrid näevad kodus teid austatakse – liituvad nemadki.

  • Avatar

   Minu, ja ma usun, et paljude teiste jaoks on kolonistidest/immigrantidest venelastega koostöö tegemine üsna võimatu. Esiteks ei kattu eestlaste pikemad eesmärgid nende omadega. Meie soov on, et püsiksid eesti rahvas, keel ja kultuur. Venelased soovivad pigem kakskeelset (või Šveitsi stiilis) riiki, mis pole kuidagi aktsepteeritav. Tegelikult peab eestlaste osakaal Eesti elanikest tõusma kindlasti üle 75%, sest praegune muulaste kõrge arvukus pärsib nende integreerimist põliselanike kultuuri ja keelega. Loomuliku iibe läbi ei lähekski enam väga kaua aega eestlaste osakaalu normaalsele tasemele jõudmisega, aga kahjuks on immigratsioon just eriti slaavimaadest viimasel ajal eestlaste osakaalu lausa vähendama hakanud ja see on suur probleem. Mina vaidleksin vastu, et eestlastel ja venelastel ei ole sarnane kultuur ning arusaamad maailmast. Eestlased kuuluvad kultuuriliselt Põhjamaade- ja Luteri kultuuriruumi (Saksamaa, Holland, Taani, Norra, Rootsi, Soome ja Eesti, mõningal määral ka Läti). Venelased kuuluvad ju hoopis õigeusu- ja slaavi kultuuriruumi, mis on oma tõekspidamistega üsna erinev meie omast. Tõsi, mõned eestlased elavadki hoopis selles kultuuriruumis (setod), aga see pole valdav. Tegelikult peaksime hoidma ja vajadusel tekitama nii tugevaid sõprussuhted soomlaste, meie “perekonnaga”, kui võimalik. Põhimõtteliselt oleme ainult meie kaks, eestlased ja soomlased, ainsad läänemeresoomlased, kes on veel rahvana elus. Me peame üksteist toetama! Meie kaks jagame peaaegu identset kultuuriruumi ja sarnast keeleruumi. Kõik need läänemeresoomlased, kes on jäänud Venemaa alla on ajapikku rahvana ikkagi hääbunud või veel praegugi hääbumas. See on teine põhjus, miks venelastega koostöö ei tule kõne allagi – meie rahva jaoks oleks see üheotsapilet kaduvusse. Loomulikult on vastastikune austus vajalik, aga see peab siis tõesti olema VASTASTIKUNE, mitte ühepoolne.

   • Avatar

    Koostööd saab teha vaid nende venelaste jt. muulastega, kes ise austavad eesti rahvast ja Eesti riiki. Putinlastega ei ole koostöö võimalik. Nagu ka igasuguste lameajuliste-lamemaalastega. Muidu ei saa rääkida enam mingist arukast ega mõtestatud poliitikast, mis teenib eesti rahva huve.

 • Avatar
  Feja Räim

  EKRE-le on vaja peale valimisi uues koalitsioonis palju rohkem kohti. 52 häält vaevalt õnnestub, aga peab saama oma VALITSUSE, mis suudab vaenulikule EL ülemvalitsusele täiega vastu hakata, ebanormaalsusele piiri panna ja Euroopa Liidust lahkuda.

  • Avatar

   Miks lahkuda?
   Ennast kehtestada tuleb!
   Kõik Lissaboni seadused on ebaseaduslikud, sest referendumid on läbi viimata!
   Eesti Riigikohtu ESM-i asjus punkt 223 kinnitas seda.
   Praegune Euroopa Liit on ebaseaduslik!

 • Avatar

  Kõlab usutavalt. Mõned vist tõesti arvavad et EKRE-le kuulub kuningavõim😁

  • Avatar
   Tõnis Siim

   Nõukogude totalitaristlikust impeeriumist-ühiskatlast EU
   rahatotalitaristlikku-plutokraatlikku, sorosfashistlikku-rassistlikku, põlisrahvaste-europiidide ja rahvuste suhtes vaenulikku impeeriumi-ühiskatlasse inkorporeerimise tagajärjel oleme rahvusliku ellujäämise väljavaadete ja lootuste täitumise seisukohalt sattunud vihma käest räästa alla.

 • Avatar
  Vallo Paulus

  Selline tunne nagu uued uudised on kallutatud.

 • Avatar

  Kõige rohkem on vaja seadust, et lapse tapjad politsei avaldaks. Mul on usaldus Lihula järel null.

 • Avatar
  Kaspar Arro

  Täpselt nii, enne 2023 aasta valimisi on aeg anda valijapoolne hinnang. Külk valijate aktiiv selleks ajaks ka aru saab, kas anti endast maksimumilähedane või keskenduti nelja aastaga muude küsimuste lahendamisele.

  Teisalt ka on EKRE võtnud teadlikult riski, et kui selle koalitsiooniga ei anna midagi teha, siis on valitsusse minek olnud mõttetu ja tuleb võtta poliitiline vastutus.

  Siiski, hoolimata vahepealsest ehmatusest kõigile, tundub, et koroonaepideemia varjus on palju asju liikuma saadud. Usun, et suudan ja tahan 2022.aasta sügisest anda oma panusegi sellesse, et EKRE korjaks senisest suurema mandaadi ja immigratsioonivastane poliitika Eestis süveneks.

 • Avatar
  Feja Räim

  Saame küll aru. See, kuidas Jaak Madisoni mikrofon kinni löödi, näitab, kellega on tegemist. See on VALITSEMISstiil. Valitsemisstiil. 21. sajandil valitsetakse Euroopat ebanormaalsuse poolt. Mingit juhtimist Euroopa Liidus ei toimu, toimub valitsemine. Need pole juhid, need on jõhkarditest lontrused. On ju ka need seadused, et meil on oma riik ja oma valitsus. Eriolukorraga saavutatut poleks Eesti tohtinud tühistada. Kas nad oleksid siin meid tapma hakkanud, kui me poleks kuuletunud? See koroona oli Taeva kingitus. Suurte ohvritega paraku. Paar nädalat. Vere hinnaga. Siiski inimesed olid õnnelikud, oli tagasi hingamisruum, poes naeratati, loovutati järjekorda, juhatati paremat kaupa. Oleks te näinud venelaste nägusid siis, kui korraga 2 neegrit tulid uksest sisse. Poest käis kahin ja sisin läbi. Pilt muutus kogu 500 m//2 m peal. Ja need ehmunud olid ju venelased. Eestlase kivinäost sedaei näe. Te ei mõista oma rahvast. Ühiskond hakkas tekkima. Kaos valgus kohe tagasi. Eestis on hädaolukord, eelkõige selles, et Eestilt võetakse õigusi iga päevaga, riigiüleselt pannakse kohustusi, mis võtavad arenguvõimalused. Ei ole tõesti vaja torusid remontida, kui maja põleb. On jõutud VALITSEJATE jalgade suudlemiseni. Ebanormaalsust surutakse meedia poolt peale peale maksumaksja rahaga. Selle nimel tuleb töötada, et oma identiteet taastada, et ebanormaalsus hukka mõista, et Euroopa Liidust lahkuda. Iseseisvust peab iga päev otsast peale realiseerima. Iga ebaadekvaatne samm paiskab tagasi.
  Ma ikka valin küll EKRE-t edasi ja toetan võimalust mööda ka Keskerakonda. Isamaa on kahjuks reetlik. Meil on aegade parim valitsus kõige selle juures. Kuidas me saaksime oma valitsust aidata?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused