Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Miks presidendi­kandidaadid kardavad oma rahvast?

-
21.06.2021
Kadrioru loss
© UU

Ajal, mil meedias spekuleeritakse uue riigipea kandidaatide nimedega, on ainsa tõsiseltvõetava presidendikandidaadina praeguseks välja käinud vaid EKRE, esitades selleks endise Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa. Aga teised? Teised kardavad.

Mitte keegi ei taha, et tema nime esile tuues teda kohe auklikuks tulistatakse. Sellised ei kõlbagi riigipeaks.

Ajakirjanik Priit Hõbemägi kirjutab Eesti Ekspessis, et mitte keegi peale EKRE ei julge isegi erakonna ametlikku ­kandidaati nimetada: „Presidendivalimised toimuvad 30. augustil. Kandidaate võib esitada hiljemalt neli päeva enne valimisi. Kujutagem ette, et suvi möödub ja Eesti vabariigi kodanikud ja elanikud pole midagi kuulnud ühestki teisest võimalikust erakondade presidendikandidaadi kandidaadist. Mida me siis võime oodata sellistelt isikutelt, kes suvi läbi põõsas istusid, kõrvad pea ligi tõmmatud? Mina ütlen, et kui need inimesed on nii arad, siis ei tohi neid vabariigi presidendiks validagi. Kes kardab oma rahvast, see ei suuda Eestit ka maailmas esindada ja meie eest seista.“

Lisaks ajab Hõbemägi sama juttu, millest on rääkinud rahvuskonservatiivid juba ammu – inimestele tuleks anda õigus presidendi otsevalimisteks, mitte tekitada olukorda, kus poliitikud neid kandidaate omavahel kokku lepivad, sest meil on parlamentaarne riigikord.

Seniks on meil väga hea kandidaat olemas, Henn  Põlluaas, muidugi.