Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Miks promotakse ja müüakse kiirteste, kui need valetavad?

-
26.12.2021
Kiirtestid
© Scanpix

Uudis teatab, et Tallinnas Vabaduse väljakul olevas testimispunktis saab teha tasuta antigeeni kiirtesti. Negatiivse tulemuse andnud kiirtestide pilte riputati pühade aeg rahulolevalt ka sotsiaalmeediasse, et hõisata, kui turvaline on üheskoos jõulukuuse all pidutseda.

Kiirtesti positiivse tulemuse puhul suunatakse inimene samas testimispunktis PCR testile. Aga negatiivse tulemuse puhul?

Samas pole nende kiirtestide tulemused kaugeltki mitte usaldusväärsed. On väga palju juhtumeid, kus kiirtest näitab, et inimene on terve, kuid tegelikult on ta siiski nakatunud.

See tähendab, et inimene kes on kiirtesti negatiivset tulemust usaldanud, võib julgelt haigena ringi käia ja enesele teadmata ja tahtmatult viirust levitada.

„Testimine aitab maandada nakkusohuga seotud riski, kuid ei pruugi nakatumist siiski ära hoida. Seetõttu on ka pärast negatiivse kiirtesti tulemust oluline järgida ohutusmeetmeid nagu füüsilise distantsi hoidmine, maski kandmine siseruumis ja hügieenireeglitest kinnipidamine,“ tuletas isegi meditsiinitöötaja meelde.

Miks üldse neid üsna kalleid kiirteste müüakse ja neid reklaamitakse, kui see mõjub pigem kahjulikult? Nende tootjate nuumamise asemel tuleks need müügilt ära korjata.