Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Miks Reformierakond sõdib lastetoetuste vastu ja ukrainlaste sisserände poolt?

-
31.05.2022
Reformierakond ei soovi lapsi toetada, sest need ei ole ju valijad. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Reformierakonna puhul peaks juba teada olema, et see kamp ei võta ette midagi, millest neile kasu ei tõuse, ja oma seletus on ka sellel, miks poliitoravad on lastetoetuste tõstmise vastu ja soovivad siia palju ukrainlasi.

Lapsi ei taha Reformierakond toetada, sest lapsed ei vali, seega on nad võimu haaramisel ja hoidmisel tarbetud. Teiseks, ka paljulapselisi perekondi Reformierakonna toetajate seas ilmselt eriti palju ei ole, seega sealt Kaja Kallasele ja teistele poliitnärilistele hääli ei tule ja pole mõtet ka neid aidata.

Sotsiaalmeedias kirjutatakse koguni: “Miks Reformierakonnale lapsed? Nemad saavad ju e-hääli Rosimannustele kuuluvatest vanadekodudest!”

Samas ukrainlastest ja teistest immigrantidest on võimalik teha tänulikud valijad vähemasti kohalikel valimistel. Põgenikud koonduvad peamiselt Tallinnasse ja nende häältega saavad reformarid võimu pealinnas Keskerakonnalt üle lüüa. Või vähemalt nii nad loodavad.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Mart Võrklaev ütles nädala alguses oma partneri Keskerakonna kohta: “Nad on öelnud, et ei taha teha uut koalitsiooni, vaid tegeleda lastetoetustega. Tegelikkus on aga soov poliitkapitali koguda, ja nüüd on küsimus, on neil päriselt soov valitsust lõhkuda või mitte.”

Neli erakonda aga tegelevadki lastetoetusega ja Reformierakond ei tegele, sest just nemad ei saa lastega perede poolelt poliitkapitali koguda. Kaja Kallase valitsuse poolt siia põlistatavad ukrainlased aga peaks nende arvates aitama Reformierakonda võimul hoida – just nagu teevad USA demokraadid Ladina-Ameerika migrantide sisseveoga, kes peaksid aitama neil konservatiivsete osariikides (Texas, Florida jpt.) valimistel võimule tulla.

Prantslastel oli kunagi (enne islamiseerumist) ütlus “Otsige naist!”, mis tähendas, et iga juhtum on seotud õrnema sooga. Reformierakonna puhul võiks alati küsida: “Mis kasu saab sellest see korruptsioonikamp?”

UU