Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Miks see küll imestama ei pane: Vene rahapesu “maha maganud” Jürgen Ligi kaitseb nüüd Kaja Kallase Vene-pereäri

-
31.08.2023
Jürgen Ligi teod rahapesuaegadest on siiani varjul.
© Erki Evestus

Kui poliitik on hävitanud sõjaväe vastuluure, soovinud kaotada kohustuslikku ajateenistust ja olnud vastutav rahandusminister kogu selle aja, mil puhtaks pestav Vene raha läbi Eesti voolas, siis on tema kleebitavad sildid Kremli huvidest küll pigem tema enda otsaette kleebitavad. Jürgen Ligi on minetanud arusaamise, et ta ise on paremal juhul aastaid olnud “Kremli kasulik idioot”, halvemal juhul aga kaasosaline.

BNS vahendab: “Reformierakonna ühe juhtpoliitiku Jürgen Ligi hinnangul on peaminister Kaja Kallase ümber skandaalide tekitamine Kremli huvides. “Kui peaministri abikaasa äritegevust ei lekitanud Kreml, on see nende samasugune võimelünk kui õhutõrje auklikkus. Aga Eesti riigi ja rahva peateemaks on see saanud siiski ja sedasorti kõike mattev poliitiline möll on olnud Kremli programmiline eesmärk ja töö läänes teemast sõltumata,” kirjutas Ligi sotsiaalmeedis. Tema sõnul on Venemaa mõjutustegevus läänes ikka seisnenud põhiliselt ebakindluse, umbusu ja viha külvamises ühiskondadesse.”

See, et Kaja Kallase abikaasa Venemaal “verist” tulu teenis, Ligit nähtavasti ei kõiguta – vastupidi, ta usub, et leke tuli Kremlist, kelle sõjamasin sai paraku turgutust just Arvo Hallikult.

Ligi arvates teenivat “kõike mattev poliitiline möll” Kremli eesmärke, kuid ta unustab lihtsa asja: seda möllu poleks, kui Kaja Kallase abikaasa poleks poolteist sõja-aastat Venemaaga äri jätkanud, samas kui peaminister ise seda teiste puhul hukka mõistis. Ebakindlust, umbusku ja viha külvab ühiskonnas just Kaja Kallas, sest rahvale oli see šokiks, kui Ukraina toetamise eesotsas seisnud peaministri enda pereäri töötas samal ajal Kremli heaks – seda näitavad uuringud, millest selgub, et peale Reformierakonna on kõigis teistes erakondades Kaja Kallase tagasiastumisnõudele suur toetus.

Kremlil ei ole Eestis vaja midagi korraldada – Kaja Kallas tekitab ise kõik poliitilised möllud ning külvab ühiskonda viha ja umbusku. Ligi aga tahab, et Reformierakonna sigaduste osas valitseks täielik vaikus, muidu olevat see “kõike mattev poliitiline möll Kremli huvides”.

Ligi enda roll Skandinaavia pankade rahapesus tahaks endiselt samasugust avalikustamist nagu Kaja Kallase roll abikaasa Vene-ärides – ega ta järsku konksu otsas ripu?

Ligi ajab Petsebuli välja Petsebuliga: Venemaaga peetava äri avalikustamine olevat Kremli huvides. Eriti hinnaline on see “avastus” mehe suust, kes ise on oma tegevuses olnud järjekindlalt Kremli kasulik idioot.

“Viimastel päevadel on EKRE levitamas näiteks pahameelt Pihkva lennuvälja droonirünnaku pärast,” väidab Ligi.

EKRE pole sel teemal küll sõna võtnud, kuid Uued Uudised vahendasid Postimeest: „Vene propagandist Vladimir Solovjov süüdistas Pihkva sõjalennuväljale möödunud ööl tehtud droonirünnakus Balti riike ning kutsus Baltimaid Maa pealt ära pühkima. Solovjovi sõnul tõusid Pihkva lennuväebaasi rünnanud droonid suure tõenäosusega õhku Balti riikide territooriumilt, misjärel esitas ta üleskutse Baltimaid rünnata. „Hävitage see kuradi Baltikum! Pühkige see Maa pealt ära,“ räuskas propagandist, kandes samal ajal pusa kirjaga „CCCP“, mis on Nõukogude Liidu venekeelne lühend.

Hoopis Ligi tahab, et Eesti ei reageeriks kuidagi ohule, kui Pihkva droonirünnakut kasutatakse ära meie riigi süüdistamiseks ja võimalikuks vaenutegevuseks.

Uued Uudised