Millal lõpetab president Kaljulaid asjatundmatu jura ajamise, sedakorda energiajulgeoleku ja kliimaneutraalsuse osas?

Rubriik Repliik On
©UU
Pilapilt, millest on saamas reaalsus.

Eesti president Kersti Kaljulaid paistab üha enam silma poliitkorrektsete rumaluste rääkimistega, mis tekitavad Eestis toimuvast väga vale pildi.

Nüüd teatas Kaljulaid riigikaitse nõukogu istungil, et energiajulgeolek ja kliimaneutraalsus toetavad üksteist. Riigikaitse nõukogu arutas seda, kuidas mõjutab Eesti energiajulgeolekut liikumine süsinikuneutraalse energiamajanduse poole.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii asjatundmatut juttu, nagu ajab Kaljulaid, on raske riigipeale kohaseks pidada ka siis, kui ta tahab Brüsselile meeldida. Kliimaneutraalsuse nõue on sisuliselt hävitanud meie omal põlevkivil baseeruva elektrienergeetika, tõstnud elektri hinna kõrgustesse ja seadnud meid sõltuvusse teistest energiatootjatest, sealhulgas ka kliimapaanikast hoiduvast Venemaast, kes müüb “räpast” elektrit.

Alternatiivid põlevkivienergeetikale on Eestis lapsekingades, Venemaa-välised ühendused Soome ja läbi Poola väikese võimsusega jne – kõik see on Eesti energiajulgeolekut nõrgendanud, meid haavatavaks muutnud ja kogu selle protsessi aluseks on olnud kliimaneutraalsuse poole püüdlemine. Järgnevatel aastatel lähevad asjad veelgi hullemaks, sest alternatiivenergia võimalused on alles väljatöötamisel.

Presidendi nõunikud võiksid talle selgitada, et on vale esineda ilusate loosunglike avaldustega, millel pole tausta taga ja mille hajutavad üsna varsti probleemid nii energiavarustuses kui ka -julgeolekus. Tasuks meenutada, kuidas möödunud põuasuvel oli äärepealt kokku kukkumas kliimaneutraalsusest hõiskava Saksamaa elektrivarustus.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused