Milleks Eestile õigusriik, kui kõlbab ka reformierakondlik bürokraatia diktatuur – maaeluministri juhtumi taustal

Repliik,
- Updated
©AFP/Scanpix
Ministrid (tagaplaanil) ja Ametnik ehk Püha Lehm. Pilt on illustratiivne.

Järgmisel nädalal peaks selguma, kas maaeluminister jääb ametisse – mõningaid järeldusi toimuvast aga saab juba praegu teha.

Kui maaeluminister Mart Järvik ei tohi kantsler Illar Lemettit koostöötahte puudumise pärast lahti lasta, siis ei tohi seda teha ka peaminister Jüri Ratas – ametnik on püha lehm ja teda ei tohi kangutada ei haldusala minister ega valitsusjuht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui minister on oma haldusalas tühi koht, siis on seda ka valitsus riigis – mis õigusega sekkub valitsus näiteks Eesti Energia tegevusse?

Kui Illar Lemetti ja teised ametnikud võivad dokumente ministeeriumist välja lekitada, siis miks ei tohi seda teha Hermann Simm või Deniss Metsavas?

Kui meedia tohib oma verejanuliste rünnakutega ministreid ametist maha võtta, siis miks mitte tavainimesed hangude ja kootidega – kui minister ei meeldi, pekske ta lihtsalt ministeeriumist välja!

Kui valimiste tulemused ei loe ehk koalitsioonivalitsusel pole õigust rahulikult tööd teha, siis võiks Eesti riigi ametlikuks ideoloogiaks võtta nihilistliku anarhismi.

Tundub, et opositsioon selles suunas riiki juhibki – maha õigusriik, elagu Reformierakonna ainuvõim, mille loomiseks on vaja kõigepealt anarhiat!

Jüri Ratasel aga tuleb langetada väga põhimõtteline otsus – kui maaeluminister rattale tõmmatakse, tähendab see, et tulevikus saab kõigi ministrite töö pärsitud olema. Pretsedent saab olemas olema, ja kui tänane opositsioon kord võimule peaks naasma, siis tuleb ka neil nööri mööda käima hakata – selle, kuidas ministrite tööd tõhusalt segada, õpetasid RE ja sotsid ühiskonnale selgeks.

UU

3 commentsOn Milleks Eestile õigusriik, kui kõlbab ka reformierakondlik bürokraatia diktatuur – maaeluministri juhtumi taustal

 • Avatar
  ülle vahtrik

  Igatahes on pilt selge, ministrid on ametnike mängukannid ja valitsus siis päris tühi koht, mis teatavasti koosnebki ministritest. Palun väga, Ratas tõestab vallandamisega just seda ka annab loa järgmine ette võtta. Ehk oligi väga sinisilmne loota KE-lt õigust ja õiglust riiki tuua, mis nüüd pettumuseks kujuneb.

 • Avatar

  Hämmastav,milline vaikus valitseb peale viimast Kuuuuria saadet??!!

 • Avatar
  Leo Viller

  Kiiresti tuleks vastu võtta seadus, mille kohaselt kuritegelikuks kuulutatakse Eesti Vabariigi Põhiseaduses äratoodud üheselt tõlgendatavate seadussätete eiramine. Alustada võiks näiteks e – valimistest

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused