Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis on juhtunud Riigikogu saadikute viisakuse ja üldise etiketiga?

-
30.08.2019
Riigikogu kõnetoolist kõlab üha enam semulikku pöördumist.
© Scanpix

Opositsiooni umbusalduseavalduse arutelu Riigikogus jahmatas oma familiaarsusega – kas see on mingi sõpruskonna grillõhtu?

Pidevalt kõlasid ütlused “Ütle, Jüri…”, “Jüri, kas sinu arvates…” ja Toomas Kivimägi suust koguni, “Jüri, millal sa saad aru, et EKRE-ga valitsuse tegemine oli vale?” Või Marko Mihkelsoni: “Jüri, sa ei sobi ministriks!”

101 Riigikogu saadikut on rahvaesindajad, niiöelda Eesti eliit, kes ei tohiks langeda voorimeeste suhtlemiseni. Omamehelik suhtlemine Riigikogu seinte vahel on pehmelt öeldes kummaline. Eriti kui tegu on valitsuse umbusaldamisega, kus vastakuti on poliitilised oponendid. Isegi opositsiooni juht Kaja Kallas ütleb peaministrile, keda tahab ametist maha võtta: “Hea Jüri!”

Läbi kumab opositsioon stiil käia Keskerakonna esimehele ja peaministrile sõbralikult õlale patsutades vargsi soovitamas: “Jäta see EKRE ja tule meie paati!”

Kuhu on kadunud härrasmehed ja daamid? Või ongi osa saadikuid otsustanud sooneutraalseteks hakata ja siis kõlbab juba ka semutsemine?

Sellise suhtlemisviisi jätkumisel on karta, et ka väliskülalisi hakatakse tervitama “Õu, George!” või “Privet, Vladimir!”

UU