Mis on juhtunud Riigikogu saadikute viisakuse ja üldise etiketiga?

Riigikogu kõnetoolist kõlab üha enam semulikku pöördumist.

Opositsiooni umbusalduseavalduse arutelu Riigikogus jahmatas oma familiaarsusega – kas see on mingi sõpruskonna grillõhtu?

Pidevalt kõlasid ütlused “Ütle, Jüri…”, “Jüri, kas sinu arvates…” ja Toomas Kivimägi suust koguni, “Jüri, millal sa saad aru, et EKRE-ga valitsuse tegemine oli vale?” Või Marko Mihkelsoni: “Jüri, sa ei sobi ministriks!”

101 Riigikogu saadikut on rahvaesindajad, niiöelda Eesti eliit, kes ei tohiks langeda voorimeeste suhtlemiseni. Omamehelik suhtlemine Riigikogu seinte vahel on pehmelt öeldes kummaline. Eriti kui tegu on valitsuse umbusaldamisega, kus vastakuti on poliitilised oponendid. Isegi opositsiooni juht Kaja Kallas ütleb peaministrile, keda tahab ametist maha võtta: “Hea Jüri!”

Läbi kumab opositsioon stiil käia Keskerakonna esimehele ja peaministrile sõbralikult õlale patsutades vargsi soovitamas: “Jäta see EKRE ja tule meie paati!”

Kuhu on kadunud härrasmehed ja daamid? Või ongi osa saadikuid otsustanud sooneutraalseteks hakata ja siis kõlbab juba ka semutsemine?

Sellise suhtlemisviisi jätkumisel on karta, et ka väliskülalisi hakatakse tervitama “Õu, George!” või “Privet, Vladimir!”

UU

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Mis on juhtunud Riigikogu saadikute viisakuse ja üldise etiketiga?

  1. Avatar
    Sten Arrak kirjutas:

    Mida siin imestada? Selline madal tase ja kultuuritus iseloomustab senist Eesti eliiti laiemalt. Presidendi matslik riietumine Riigikogu istungi pidulikul avamisel vaid kinnitab seda, et senine võimul olnud Eesti poliitiline ladvik on laskunud puberteediealiste tasemele. Loodetavasti suudab praegune valitsus ja EKRE seda matslikust muuta?

Kommenteerimine on suletud