Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis võib peituda Hiina “rassilise diskrimineerimise” taga

-
13.04.2020
Nii karmide meetmetega riigis nagu Hiina võivad vajalikud abinõud aafriklastele tõesti “rassismina” tunduda. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Diskrimineerimissüüdistuste tõttu suure rahvusvahelise surve alla sattunud Hiina lubas pühapäeval, et kohtleb aafriklasi paremini riigi lõunaosas asuvas Guangzhou linnas, tõrjudes ühtlasi kõiki rassistlikke ja diskrimineerivaid märkusi.

Hiina tööstuskeskuses Guangzhous, kus elab umbes 15 miljonit inimest, on aafriklased sattunud hiljuti koroonaviirusega seoses teravdatud tähelepanu alla, vahendab BNS.

Neid on sunnitud kodudest lahkuma, pandud sunniviisiliselt karantiini ning võetud massiliselt COVID-19 proove seoses Pekingi sammudega võidelda riiki sisse toodud viiruskolletega.

Hiljuti avastatud koroonaviiruse juhtumid viivad koldeni, mida seostatakse Guangzhous asuva nigeerlaste kogukonnaga. Sellised järeldused aga vallandasid nii kohalikes kui viirustõrjega tegelevates ametnikes väidetavalt diskrimineerimislaine.

Hiina on seetõttu sattunud tugeva rahvusvahelise kriitika alla, sealhulgas USA ja Aafrika Liidu poolt.

Ilmselt aitas sellest, kui mitu aafriklast ütles AFP-le, et neid on jõuga kodudest välja aetud ning kohalikud hotellid on keeldunud neid teenindamast.

Rassismiga on tegu küll, aga teistpidisega – juba aafriklaseks olek paneb kogu maailma oigama, et mustanahalistele tehakse liiga, isegi kui need “mitu aafriklast” tegid tõesti midagi valesti.

Selgub, on diskrimineerimise alla arvatud järgnevad meetmed: “…pandud sunniviisiliselt karantiini ning võetud massiliselt COVID-19 proove seoses Pekingi sammudega võidelda riiki sisse toodud viiruskolletega.” Võib arvata, et sama tehakse sadade hiinlastega ja täiesti rassismiväliselt.

Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Zhao Lijian märkis meetmete seas ära diskrimineerimisvaba tervishoiuteenuste pakkumise ning hotellikohtade eraldamise ja soodushindade võimaldamise nende välismaalaste jaoks, kellele on antud korraldus alluda meditsiinilisele järelevalvele.

Nagu näha, on välismaalastele (ilmselt kõigile) antud korraldus alluda meditsiinilisele järelvalvele ja ainult aafriklased on selles diskrimineerimist näinud.

Kui võtta aluseks Euroopas toimuv, kus migrandid keelduvad politsei korraldustele allumast ja peavad karantiini vaid nende väljasaatmise meetmeks, võib eeldada, et ka Guangzhous eksisid reeglite vastu hoopis nigeerlased, kes võtsid kasutusele alati päästva “rassismi” mõiste.

Väga palju võis sündmusi mõjutada ka Hiina kultuurikeskkond, mis paistab silma tohutu distsiplineerituse poolest, samas kui aafriklased on tuntud distsiplineerimatuse tõttu. Pretensioonikad aafriklased on töökas Hiinas ilmselt üsnagi pinnuks silmas. Liberaalne maailm aga ei arvesta kunagi kohalikke olusid, vaid põrutab aafriklaste puhul kohe “rassismikirvega” kuklasse.

Muide, sama huvitav asi juhtus ka hiinlastega Itaalias, kus just kõige hullemaks haiguskoldeks saanud Lombardias oli eelnevalt juhtum, kus itaallasi süüdistati Hiina turistide diskrimineerimises ja rassistlikus solvamises. Kuberner vabandas, aga haigus tuli täie rauaga.

AFP uudise lõpus märgitakse, et Hiina on viimaste aastakümnete jooksul teinud Aafrika riikidesse tohutuid investeeringuid ning neil on enamike riikidega kontinendil head suhted.

“Tohutud investeeringud” on leebe käsitlus – tegelikult on hiinlased Aafrika üles ostnud ja näiteks Etioopias kasutavad nad kohalikku ebaproduktiivset tööjõudu vähe, tuues tööle hoopis hoolsamad hiinlased.

Kes vaatab praegu saadet “Kaks kanget Jaapanis” võib vaid ette kujutada, mida tähendaks tugeva kultuuri ja tavadega Idamaal, kus peetakse rangelt reeglitest kinni, selline migrandimass, mis on tänaseks Lääne-Euroopa vallutanud.