Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mölakale tuleb vastata sellega, mida mölakas ise küsib

-
28.06.2021
Valdo Randpere
© Uued Uudised

Kui räägitakse solvamistest Riigikogus, siis kisub hinnangutes asi ikka ühes suunas – EKRE liikmed solvavad teisi ja panevad lugupeetud saadikutele diagnoose. Kaja Kallase umbusaldamise järel muud ei kuulnud, kui kaastunnet selle kohta, kuidas vaest naisterahvast kiusatakse, ka peaminister ise lausa nurus haletsust välja. Suurem osa „kaaskannatajaid“ ei mäleta või ei taha meenutada aga neid episoode, kuidas on solvatud EKRE liikmeid, eriti siis, kui nad valitsusse kaasati.

See hüsteeria ja paanika, mis siis vallandus, päädis kohati psühhoterroriga, aga sellega ei tundunud kellelgi probleeme olevat.

Küll mõnitati reformierakondlaste poolt tollast siseministrit Mart Helmet tema kehva kõrvakuulmise või kõrge vanuse pärast, soovitades „vanal ja väsinud“ poliitikul pensionile minna, igaüks võib tema umbusalamise aegseid stenogramme kuulata ja omad järeldused teha. Solvangutest ei pääsenud ka IT- ja väliskaubanduse minister Kert Kingo.

Loomulikult pandi erinevaid solvavaid, pahatahtlikke või lihtsalt labaseid silte külge tervele erakonnale, kuni selleni, et meediastaariks tõstetud perearst Karmen Joller süüdistas EKRE-t koduvägivallajuhtumite tõusus.

See pole sugugi kõik ja sellele seeriale ei saa vist kunagi joont alla tõmmata, sest oravate pagasis on sõnasoppa küll ja veel. Kaja Kallas ise on nimetanud rahvuskonservatiividest rahvasaadikuid lausa mölakateks, millega näis nõustuvat ka rahvusringhäälingu korrespondent Toomas Sildam (mõnele tuntud ka Kristjani nime all).

Aga sellistele avaldustele aplodeerib tasapisi jõudud kaotav liberaalne pool ühiskonnast kaasa.

Äsja nimetas Reformierakonna poliitik Valdo Randpere TV3 uudistesaates EKRE mitut Riigikogu liiget nimepidi parlamendi kõige rumalamaks inimeseks. Huvitav, kust ta on saanud piisavalt delikaatseid isikuandmeid, et selline diagnoos panna. Muide, rumalus on liiga juurdunud ja süvenev nähtus meie ühiskonnas, et sellega nii hooletult vehkida.

Teiste seas nimetas ta kõige rumalamaks Riigikogu liikmeks ka Kert Kingot . naisterahvast, ema, abikaasat… Kingo kommenteeris seda sõnavõttu nii: „Reformierakondlasest endine kommunist, vanamehenäss Randpere, kes on Riigikogu ruumides jäänud silma eelkõige oma ääretu matslikkusega, kes ei tunne mingeid elementaarseid viisakusreegleid ja kes pole senini aru saanud, et tema paremad ajad on ammu möödas solvab avalikult eetris naisterahvast! Saan aru, see oli taotluslik ja teadlik tegevus, sest Randpere ju muuks võimeline polegi.“

Kingo lisab irooniliselt, et nüüd ootab ta  suurte naiste eest seisjate, eetika ja viisakuse eestkõnelejatest arvamusliidrite, vasakkolumnistide, Lion klubi liikmete, blogijabeibede ja muidu tühja õhu võngutajate hukkamõistu väljendavaid pöördumisi ja et end erapooletuks ja objektiivseks nimetav meedia seda kõike ka avaldab.

Ta küsib, kas solvamiskeeld kehtib vaid reformierakondlasest naise pihta ja EKRE liikmest naisterahvast võib vabalt avalikult laimata, solvata, mõnitada ja alandada.

Ega seda raamatut „Kuidas mölakatega toime tulla?“ Kaja Kallaselt polegi vaja laenata. Asi on niigi teada – mölakale tuleb ikka vastata sellega, millega mölakas ise alustas.