Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Neljapäevasel e-valimiste arutelul Riigikogus oli näha ja kuulda harvaesinevat riigimehelikkust

-
10.05.2024
Varro Vooglaid vannet andmas.
© UU

Terava kontrastina ammendavatest vastustest hoiduvale peaministrile näitas EKRE fraktsiooni saadik Varro Vooglaid neljapäevasel e-valimiste turvalisuse arutelul tõelist riigimehelikkust, kutsudes oponente üles aktiivsemalt diskussioonis kaasa lööma.

Oma ettekande lõpus ütles Varro Vooglaid: “Palun võtke seda küsimust tõsiselt. Ärgem laskem usaldusel valimiste aususe vastu veelgi langeda, sellepärast et vastasel juhul jõuame punkti, kus Eesti riik on minetanud suure osa kodanike silmis legitiimsuse.”

Hiljem lisas ta: “Mul on väga hea meel, et te olete saalis ja küsite, sellepärast et praegusel hetkel ma saalis näen kahte koalitsioonisaadikut… /…/  Mulle tohutult meeldiks, kui meil oleks siin Riigikogus mingisugune formaat, kus me saamegi sisulist diskussiooni pidada. Minu meelest OTRK võiks see olla ja ma väga tervitaksin seda, kui koalitsioonisaadikud tuleksid siia saali ja küsiksid kõige kriitilisemaid võimalikke küsimusi minu käest. Ma püüaksin vastata oma parimate võimete kohaselt.”

Pärast Jaak Valge küsimusele vastamist kordas Varro Vooglaid kõnetoolist: “Ma veel kord kutsun üles kõiki koalitsioonisaadikuid sarnaselt kolleeg Andres Sutiga tulema saali ja esitama oma kõige kriitilisemaid, kõige teravamaid ja kõige raskemaid küsimusi, et siin päriselt sisulist arutelu pidada.”

See oli kolmapäevase valitsuse infotunniga võrreldes nagu öö ja päev: valitsuse ministrid vastavad tavaliselt küsimusest täiesti mööda ja nähvavad sellele tähelepanu juhtimise korral ülbelt, mis on sageli kaasa toonud küsijate protestid eesistujale. Sel korral kutsus esineja hoopis raskeid küsimusi esitama. Kui EKRE saadikud tutvustavad mingit dokumenti, siis nad vastavad alati sisuliselt, mitte ei ründa küsija isiksust ega aja süüd küsijale.

Olukorras, kus Riigikogu juhatus püüab opositsiooni igati elimineerida ning peaminister käib saadikute ees vaid “klähvimas”, on üllatav kuulda üleskutseid tõsiseks diskussiooniks.

Uued Uudised