Nii nad tapsidki kultuuri Delfi/EPL-is…

Repliik,
©UU
Meediamajadest enam häid uudiseid ei tule.

Hallil nõukaajal olevat Moskva diplomaat küsinud Austria kolleegilt, et miks neil mereministeerium on, kui merepiiri pole. Too küsinud vastu: “Aga miks on teil kultuuriministeerium?”

Just see ankdoot tuli meelde, lugedes BNS-i uudist: “EPL likvideeris kultuuritoimetuse ja koondas eelviimase toimetaja.” “Eesti Päevalehe (EPL) ja Delfi ühistoimetusest on likvideeritud eraldiseisev kultuuritoimetus – viimase poole aastaga on väljaanne koondanud kaks kultuuritoimetajat, ainus järele jäänud kultuuritoimetaja on struktuuris viidud üle EPL-i nädalalõpulisa LP koosseisu,” vahendab BNS ERR-i uudisteportaali.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Olgem ausad, Delfil on tänu oma algsele piiramatule kommenteerimisvõimalusele kogu aeg olnud sopamekk man ja koos Eesti Päevalehega on nad selgelt sotsimaitselised. “Delfi tasemele langenud” on meediamaastikul tavaline võrdlus. Seega pole kultuurituse pealetung sealmail mingi ime.

Aga minnes kultuuritoimetuse kaotamise juurde, siis koondatud kultuuritoimetajatele tundus, et soov oli lihtsalt neist lahti saada, kuigi ametliku põhjendusena toodi struktuurimuudatused, kirjutab ERR.

EPL-i ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvaldi sõnutsi polevat toimetuse sooviks kultuuriajakirjandust tappa, vaid vastupidi – see kõik pidavat kaasa aitama kultuuriajakirjanduse kasvule. Tundub väga Reformierakonna valitsemisaja kombe moodi, kus maal kinni pandava arstipunkti või postkontori kohta öeldi, et see pidavat üldise teenindamise kõvasti paremaks tegema.

ERR kirjeldab kõiki neid vangerdusi, mida EPL/Delfis tehti, alates valelubadusest mitte enam koondada kuni selleni, et kultuuritoimetusele esitatavaks nõudeks sai kirjutada, kes kellega käib.

Uued Uudised ei taha EPL/Delfi sisemisi heitlusi arvustada, kuid ERR-i kajastuse järgi tundub, et see tandem sopastub nüüd veelgi rohkem, kultuursus asendub kultuuripõuaga ja tase läheb põhja välja.

Rahvuskonservatiivid näevad Ekspress Meedia sopastumist endi peal kuni peensusteni – alles kolmapäeval kirjutati Ekspressis, et “Mõni aeg tagasi liikus ringi jutt, et Martin Helme pakkus Indrek Saarele miljon eurot, et sotsid jätaksid referendumi takistamise ära.”

“Mõni aeg tagasi liikus ringi jutt” on kahtlemata päris võimas argument kogu Ekspress Meedia töös.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused