Oh keeruta-lennuta Saaremaa valssi…

Repliik,
- Updated
©Scanpix.
Kuressaare tühi turg koroona ajal.

Presidendi kantselei andis teada, et jaanipäeval kohtuvad äsjases koroonakoldes Kuressaares Balti riikide presidendid. Kuressaares toimuv Eesti, Läti ja Leedu presidentide kohtumine on osa iga-aastasest traditsioonist, mis sai alguse juba 1991. aastal ning kohtumise võõrustajaks on Balti koostöö juhtriik.

President Kaljulaidi välisnõuniku Lauri Kuusingu sõnul arutavad presidendid ka pandeemia-aegset ning kõikidel tasanditel toimunut sisukat koordinatsiooni, mida võib hinnata kriisiaja välispoliitiliseks edulooks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisaks toimub Kuressaares toimub avalik vastuvõtutseremoonia Kuressaare keskväljakul.

Presidendi kommunikatsiooniosakond teatab, et kohtumispaigaks sai valitud Kuressaare, et tõmmata tähelepanu siseturismi võimalustele Balti riikides ning kutsuda inimesi üles sel suvel kõigi kolme riigi kauneid kohti avastama.

Uued Uudised tuletab meelde, et kuigi eestlased on seni end pidanud üleval ettevaatlikult ja mõistlikult, on suuremad kogunemised jaanipäeval siiski keelatud.

Tundub, et Võidupüha paraadi ja suurte jaanitulede ärajätmist ei pea Kadriorg enda jaoks kehtivaks.

Vastupidi. Nagu teatavaks on saanud, kavandab riigipea endale nimelt võidupühal-jaanipäeval Saaremaal suuremat sorti olengut, kuhu kutsutud lustima ka aulikud naaberpresidendid Riiast ja Vilniusest saatjaskondadega.

Nõnda, et läheb nagu mõnes kultuuriruumis iidamast-aadamast kombeks: tavaline rahvas pidagu ennast heaga varjus ja vaiksemini üleval, et riigipeade võõruspidu seda kenamini välja paistaks.

Mõne teate järgi on riigipeadel kavas läbi jalutada ka rahvamees Ernst Kärna kunagisest kodukandist, kus külastatakse ülimoodsat diginäomaskide artelli Balti Mull ning veel moodsamat Rail Balticu virtuaalvaksalit. Olgu siis rahvast koos parasjagu 2+2 või 3+4+5+6. Küll teisedki tulevad.

Muidugi vajab meie turismindus turgutamist ja Saaremaa ei kao meie südamest eriti kurja viirusepuhangu võitmise järel kuhugi. Nii, et hoidkem kõigile headele sõpradele meie suurimal meresaarel edaspidigi pöialt.

UU

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused