Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Õige toitumine, õige mõtlemine… globaalfondid õpetavad meid elama

-
16.08.2021
Austraalias Sydneys tutvustatakse uusi toitusid putukatest. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Üha rohkem sigineb maailma neid, kes õpetavad teisi, kuidas õigesti elada – kust tulevad need inimesed, kes teavad nii hästi, mis meile parem on?

Eestiski on juba tunnetatav vasakliberaalsest leerist on üha kohustuslikumaks suunatav “õige mõtlemine” – nüüd lisandub ka õige toitumine. Ja muidugi on juba olemas see õige seksimine, endasarnasega…

Eestimaa Looduse Fond valiti mõjuka looduskaitsefondi World Wide Fund for Nature ülemaailmsesse suurprojekti Eat4Change, et suurendada teadlikkust toitumisharjumuste keskkonnamõjust ja aidata kaasa jätkusuutlikumate söömisharjumuste levikule, vahendab TV3.

“Vähesed mõistavad, et toiduainete tootmine on üks oluline kasvuhoonegaaside tekitajaid kogu maailmas ja elurikkuse vähenemise põhjustaja,“ avab kliimamuutuse ja toidutootmise seose tagamaid Eat4Change projektijuht Silja Kana Eestimaa Looduse Fondist. “Meie eesmärk on suurendada teadlikkust toitumisvalikute keskkonnamõjust, kaasata inimesi looduse ja seeläbi iseendi hüvanguks tegutsema ning lõpptulemusena muuta inimeste toitumist planeedisõbralikumaks.”

Niisiis on kliimavõitlus roninud ka inimeste söögilauale. Keegi kuskil võtab õiguse endale otsustada meie söömisharjumuste üle. Kuidagi väga totalitaristlikuks kisub – mõtteviis, toitumine, intiimelu, kõik see on fondide otsustada. Ka see, kas sööma hakkama taimi või prussakaid.

“Seltsimees Trotski toitlustuskomissarid on kohal. Saan aru, kui südamearst annab nõu söögisedeli osas. Aga kui karmid noored (täitorniga mütsi veel polegi) aktivistid tulevad, siis hakake viljavarusid varjama,” ütleb irooniliselt EKRE poliitik ja Riigikogu liige Anti Poolamets, sest TV3 uudisloo juures on noored inglisekeelsete plakatitega.

Pisut ka taustast: Eat4Change eesotsas on Maailma Looduse Fondi (World Wide Fund for Nature) Soome haru. Nelja aasta pikkust projekti rahastatakse Euroopa Liidu DEAR-programmist. Suurprojekti toetab konsultatsiooniettevõte Miltton. Seega taas üks neist gretathunbergilikest ettevõtmistest.

Eestimaa Looduse Fondilt ootaks pigem võitlust Eestimaa looduse eest, kasvõi Rail Balticu alla jäävate soode-rabade osas. Aga mugavustsoonist tehtavad ja võõrrahastusega võitlused on kahtlemata fondile sobivamad.