Oijah, vasakpropagandist Vilja Kiisleri kunstihuvi on muutunud juba haiglaslikuks

Repliik,
- Updated
©UU
Vilja Kiisleri soovitame külastada Kadrioru kunstimuuseumi, et end asjadega rohkem kurssi viia.

Ikka veel ajakirjanikuna töötav ja maniakaalselt EKRE-poliitikuid ründav vasakpropagandist Vilja Kiisler takerdus ilmselt talle väga olulisse riiklikusse teemasse ega saagi sealt enam välja.

Delfit esindav vasakpropagandist üritab iga hinna eest süüvida Eesti kunsti sügavamatesse kihtidesse, kuid kunstikauge inimesena ei tule see tal vaatamata korduvatele katsetele kuidagi välja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kiisler, kes üritab iga hinna eest risti lüüa Riigikogu esimeest Henn Põlluaasa selle eest, et too oma kabineti seintele enda maiste järgi maale valib justkui oleks tegemist Eesti riigile ülitähtsa teemaga.

Kuidas muidu seletada asjaolu, et sel teemal ilmub Delfis, mille peatoimetaja Urmo Soonvald rääkis saates üdini ausat pilku ette manades oma väljaande sõltumatusest, juba mitmes üllitis.

Paraku ei leia Kiisleri ponnistused kaasakiitjaid ning järjekordese paskvilli sisu läheb selle pealkirjast „Kunstnikud ja kriitikud peavad Põlluaasa kunstivangerdusi riigikogu ruumides küsitavaks“ päris mööda.

Näiteks sõna saav kuraator Hanno Soans peab seda, et Põlluaas on mõned tööd kabinetis seinal pärast remonti välja vahetanud, „magedaks looks“. Seda ilma, et ta oleks neid pilte üldse näinudki. „Ma ei ole Põlluaasa teoseid näinud,” ütleb Soans otse. Nii, nagu pole neid näinud teised eksperdid Kaido Ole ja Jaan Elken.

Kunstnik Kaido Ole ütleb, et ükski inimene ei peaks oma isiklikus tööruumis leppima kunstiga, mis teda ei toeta või lausa segab. „Olgu see kunst ükskōik kui kōrgel tasemel, aga see peab konkreetse inimesega ikkagi haakuma, teda seeläbi aitama, mis mōtet sel muidu on,” rääkis Ole Kiislerile, mis ilmselgelt lõhub küsija peas ette väljakonstrueeritud plaani.

Henn Põlluaas lasi oma kabinetti üles panna teiste hulgas enda loodud teose „Saaremaa maastik“ ja oma abikaasa Janne Põlluaasa loodud „Õõtsiku“.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused