Olev Kool: pension ei ole tulu ja seda ei tohiks maksustada!

Repliik,
©Ekspress Meedia/Scanpix
Olev Kool

On elementaarne tõde, mida ehk üksnes kaasaegsed sotsid ei mõista, et ainuke asi mis tulu toodab, väärtusi loob ning sissetulekut suurendab, on töö. Ja see on tegelikult ka ainuke variant.

Pensionärid on kogu oma pika elu rasket tööd teinud. Seetõttu on eriti ebaõiglane ka pensionäride pensioniväljamaksete tulumaksuga maksustamine, sest pension on inimese tööga kogutud vara, mitte mingi hõlptulu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aga just sootuks vastupidist on kümmekond aastat väitnud kartellierakondade riigikogulased, kõigi astmete kohtud, Õiguskantsler, Sotsiaalkaitse ministeerium ning Rahandusministeeriumi ametnikud. Pensionid on tulu ning sel moel on nad põhjendanud ka pensionide väljamaksete tulumaksustamist, olgu tegu kas Eestis või välismaal väljateenitud või kogutud pensionide väljamaksetega osavalt nii residentsuse kui ka maailma tulu mõisteid kasutades ja nende taha peitudes.

Näib, et osutuvadki tõeks Eesti õigusteadlase, õigusteaduste doktori, Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liikme härra Lasse Lehise kunagi mulle saadetud prohvetlikud sõnad, mis tõdevad, et selle kohtusaaga, mille ma läbisin, eesmärk oli algatada Riigikohtus menetlus, et tunnistada Tulumaksuseaduse teatud sätted, mis pensione tuluks arvavad Põhiseadusega vastuolus olevaks. Vaidlus puudutab Tulumaksuseaduse konkreetseid paragrahve, mis võimaldavad tekkida taolisel ebaõiglasel olukorral.

Ebaõigluse ja võrdse kohtlemise huvides tuleb seadus ringi teha ja saab seda teha ainult Riigikogu, aga kohtu kaudu saab teda selleks sundida, sest senine Riigikogu usub vist ainult Rahandusministeeriumi ametnikke eesotsas ministriga, kuid nemad ei ole nõus oma vigu ise tunnistama. Seetõttu püüangi enne valimisi (p.s – sama jutt oli üleval juba enne eelmisi valimisi ning nelja aasta jooksul pole keegi lahenduse saavutamiseks, ette võtnud) poliitikutele meelde tuletada, et see probleem vajab lahendamist.

Nüüd ongi tekkinud uus võimalus, et pärast 2019 aasta märtsikuiseid valimisi probleem lahendada ning pensionäridele valetamine ja nende kiusamine lõpetada.

SEOTUD LOOD: Urmas Espenberg: kodumaale naasnud Eesti-Soome pensionäride topeltnöörimine tuleb lõpetada

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused