Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Opositsioon on muutnud valitsuse infotunni palaganiks maksumaksja kulul

-
18.09.2019
Riigikogu opositsioon on minetanud tahtmise tööd teha ja käib saalis vaid segadust tekitamas.
© Scanpix

Kolmapäevane valitsuse infotund näitas, et sellise formaadi kahele tunnile venitamine polnud mõistlik – opositsioon kasutab seda vaid suudega õhu liigutamiseks.

Ei ole mingit mõtet tuua kolme ministrit igapäevatoimingute juurest ära selleks, et nad saaksid vastata küsimustele stiilis “Kas te olete juba hommikuse konjakijoomise maha jätnud? või “Millal te vabandate?”

Kolmapäeval otsustasid opositsioonisaadikud peaministrit boikoteerida – Jüri Ratas tuli seega ilmaasjata kohale, sest erakonnakaaslase Kersti Sarapuuga saanuks ta ka teisel moel vestelda. Peaministri tööajast kulus kaks tundi(!) niisama Riigikogu saalis istumisele.

Opositsioon tekitas alguses palju segadust protseduurireeglite vaidlustamisega – ilmselgelt kasutatakse aega ära õelutsemiseks ja enda unistustes kaamerate ees säramiseks. Iseasi, kuidas see õnnestub, sest Peeter Ernitsa küsimuse ajal kogu aeg pilti roniv Jürgen Ligi polnud ei eetiline ega esteetiline pilt.

Ministrite kiusamist infotunnis on varemgi olnud, seda ka siis, kui EKRE oli opositsioonis, kuid varem õelutseti siiski konkreetsete ja tõesti häirivate asjade kallal. Nüüd on aga opositsioon loonud väitluskorra, kus vahutatakse mistahes asja kallal, peaasi et vaatemänge oleks – leib tuleb maksumaksja kulult.

Reformierakond ja sotsid on Riigikogus loonud õhkkonna, kus proovitakse iga hinna eest tekitada konflikt, raisata võimalikult palju aega tühja-tähja peale, muuta asjalik tööõhkkond pullitegemiseks – suuresti on see suunatud Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa vastu, kelle tööd pidevalt saboteeritakse.

Kolmapäevases infotunnis oli opositsiooni poolt ka asjalikke küsimusi ja arutelusid, näiteks päästjate palkadest, kodakondsusküsimustest ja veel mõnel teemal, kuid kuna vähemalt pool kogu infotunni ajast läheb opositsiooni sõnavahule, siis aitaks ehk tunnist küll.

UU