Opositsioon on muutnud valitsuse infotunni palaganiks maksumaksja kulul

Rubriik Repliik On
- Updated
©Scanpix
Riigikogu opositsioon on minetanud tahtmise tööd teha ja käib saalis vaid segadust tekitamas.

Kolmapäevane valitsuse infotund näitas, et sellise formaadi kahele tunnile venitamine polnud mõistlik – opositsioon kasutab seda vaid suudega õhu liigutamiseks.

Ei ole mingit mõtet tuua kolme ministrit igapäevatoimingute juurest ära selleks, et nad saaksid vastata küsimustele stiilis “Kas te olete juba hommikuse konjakijoomise maha jätnud? või “Millal te vabandate?”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kolmapäeval otsustasid opositsioonisaadikud peaministrit boikoteerida – Jüri Ratas tuli seega ilmaasjata kohale, sest erakonnakaaslase Kersti Sarapuuga saanuks ta ka teisel moel vestelda. Peaministri tööajast kulus kaks tundi(!) niisama Riigikogu saalis istumisele.

Opositsioon tekitas alguses palju segadust protseduurireeglite vaidlustamisega – ilmselgelt kasutatakse aega ära õelutsemiseks ja enda unistustes kaamerate ees säramiseks. Iseasi, kuidas see õnnestub, sest Peeter Ernitsa küsimuse ajal kogu aeg pilti roniv Jürgen Ligi polnud ei eetiline ega esteetiline pilt.

Ministrite kiusamist infotunnis on varemgi olnud, seda ka siis, kui EKRE oli opositsioonis, kuid varem õelutseti siiski konkreetsete ja tõesti häirivate asjade kallal. Nüüd on aga opositsioon loonud väitluskorra, kus vahutatakse mistahes asja kallal, peaasi et vaatemänge oleks – leib tuleb maksumaksja kulult.

Reformierakond ja sotsid on Riigikogus loonud õhkkonna, kus proovitakse iga hinna eest tekitada konflikt, raisata võimalikult palju aega tühja-tähja peale, muuta asjalik tööõhkkond pullitegemiseks – suuresti on see suunatud Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa vastu, kelle tööd pidevalt saboteeritakse.

Kolmapäevases infotunnis oli opositsiooni poolt ka asjalikke küsimusi ja arutelusid, näiteks päästjate palkadest, kodakondsusküsimustest ja veel mõnel teemal, kuid kuna vähemalt pool kogu infotunni ajast läheb opositsiooni sõnavahule, siis aitaks ehk tunnist küll.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused