Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Pagulasabi ajab ukrainlaste puhul justkui õiget asja, aga usaldust tema vastu pole

-
09.03.2022
MTÜ Pagulasabi nõudis eelmisel aastal ka Iraagi kurdide sisselubamist Euroopasse.
© Scanpix

Hiljuti nimetas üks EKRE poliitik Pagulasabi kuritegelikuks organisatsiooniks, mis on küll räige sõnastus, kuid kajastab umbusaldust MTÜ vastu, mis on silma paistnud agressiivse rändepoliitika kandjana.

Täna teeb Pagulasabi Ukraina suunal head tööd, aga siingi on kahtlused, kas see organisatsioon ikka mõtleb, millised on Eesti võimalused, või kühveldab riigi sõjapõgenikke täis ja siis selgub, et meil pole nendele (ja endile) normaalse elu tagamiseks võimekust. Sest meedias räägiti ühel hetkel esimesest kahesajast põgenikust ja ühtäkki teatas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, et neid on juba 4500.

Pagulasabi MTÜ ei ärata usaldust. Möödunud suvel, kui Valgevene hübriidsõda piiridel Poola, Leedu ja Lätiga kogus hoogu, esines Eesti Pagulasabi juhataja Eero Jaanson seisukohtadega, mille järgi tulnuks migrandid neisse riikidesse sisse lasta, sest nood ei olevat milleski süüdi, nad olevat hübriidsõjas ärakasutatavad. Jaansonil ei tulnud ilmselt pähegi, et ta oli Lukašenka “kasulik idioot” – tema sõnu järgides oleks Valgevene diktaator saavutanud oma eesmärgi ujutada EL üle kümnete tuhandete migrantidega.

Vähemalt rahvusmeelseid inimesi ei kisu Ukrainat läbi Pagulasabi aitama, sest sel moel turgutatakse organisatsiooni, kes homme veab kontrollimatult sisse mistahes rändlejaid. Ukraina tõeliseks aitamiseks on mitmeid teisi organisatsioone, egas rahvuskonservatiivide abi seepärast olemata jää.

Liberaalses Läänes muutuvad heategevusorganisatsioonid kahjuks ruttu kas ideoloogilisteks või siis keeravad lihtsalt üle võlli. Kes ei tahaks loomi aidata – aga kui loomakaitsjad räägivad tõsimeeli vajadusest viia näriliste hävitamise asemel kastlõksuga püütud rotid-hiired kodust 500 meetri kaugusele, siis ei taha selliste loomakaitsjatega küll tegemist teha. Või kui roheliste erakond hakkab metsade kaitsmise asemel järsku seksuaalvähemusi esiplaanile seadma, siis nendega küll ennast sama puu külge ei aheldaks, tea, mis juhtuda võib.

Pagulasabi võib oma asjadega tegeleda, keegi ei pea teda lauskuritegelikuks, vaid pigem ideoloogiliselt kallutatuks, kuid kogu ühiskonna toetust neil oodata ei maksa – vähemalt rahvusmeelsed eestlased näevad temas ohtu rahvusriigi ideele, sest jaansonid veaks hea meelega siia kokku kõik, kes vaid kodust lahkunud on, selle tagajärjel aga jääb põlisrahvas koduta.

UU