Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Parempopulist tappis marokolase” – kuidas meedia mõjutab ideoloogiliselt avalikku arvamust

-
21.07.2021
Siia tuleb lisada ka AFP.
© Scanpix

On juba vana tõde, et meediapealkiri ei pruugi kajastada sündmuse tegelikku sisu – seda tõestas BNS, vahendades France Presse uudist “Itaalia parempopulistist volinik tappis marokolase”.

Uudis ise ütleb: “Itaalia parempopulistliku erakonna Liiga juht Matteo Salvini kaitses kolmapäeval ühte oma erakonnaliiget, kes lasi kähmluse käigus maha ühe marokolase.

Kohalik volinik Massimo Adriatici pandi koduaresti pärast võitlust ühel väljakul teisipäeva öösel Voghera linnas, teatas kohalik meedia. Poliitik, kel oli püstol käes, ütles, et marokolane tõukas teda ja püstol kärgatas. Kuul tabas ohvrit rindkeresse.

Itaalia uudisteagentuur Ansa teatas, et Adriatici peeti kinni kahtlustatuna mõrvas, kuid prokurörid kaaluvad ka enesekaitsel üleliigse jõu kasutamise süüdistust.

Kohaliku meedia teatel oli 39-aastane marokolane ahistanud inimesi ühe baari lähistel.

“Agressiooni ohvrina reageeris ta õnnetul kombel lasuga, mis kahjuks tappis välisriigi kodaniku,” ütles Salvini oma Facebooki leheküljel. Ta nimetas juhtumit “legitiimseks enesekaitseks”.

Endist Itaalia siseministrit Salvinit ja tema erakonda on pikalt kritiseeritud immigratsioonivastases retoorikas.

Vasaktsentristliku Demokraatliku Partei liige Alan Ferrari nimetas Adriatici tegu “tõsiseks ja murettekitavaks” ning kutsus Salvinit seda hukka mõistma.

Pealkiri paneb paika, et toimus tapmine, samas kui kogu lugu räägib ka marokolase inimesi ahistavast tegevusest, voliniku sekkumisest, tülist ja saatuslikust lasust, kusjuures tegu võis olla tahtmatu tapmisega, millest räägivad ka prokurörid.

Edasi laob France Presse ette “parempopulistide” tausta, et näidata neid kurjategijatena, samas kui terve Euroopa võiks ette laduda arvukalt marokolaste sooritatud kuritegusid – ka 2017. aastal kahe inimese surma ja kaheksa haavamisega lõppenud noarünnaku Soomes Turus sooritas marokolane Abderrahman Bouanane.

France Presse uudised tähendavad üldjuhul globalistlik-vasakliberaalset vaadet sündmusele.