Paul Oja: tublid mehed need meie ministrid

Repliik,
©UU
Paul Oja on EKRE Soome osakonna liige ja Uute Uudiste kaasautor.

EKRE liige Soomes ja Uute Uudiste kaasautor Paul Oja keskendub põhjanaabrite elu vahendamise asemel seekord kodumaisele poliitikale.

“Teisipäeval, 3. septembril, oli ETV-s hooaja esimene Esimene Stuudio. Intervjueeris Andres Kuusk, külaline oli Eesti peaminister härra Jüri Ratas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Härra Ratase esinemist oli rõõm kuulata. Ta oli enesekindel, viisakas, korrektne, maandas sobivates kohtades meeleolu, kui intervjueerija „hooaja hoogsamaks käivitamiseks“ mõttetult emotsionaalseid termineid kasutas, nagu „vihkama“ või „katastroof“.

Kuid mis peamine – mees rääkis asjatundlikult ja konkreetselt. Seda Jüri Ratast polnud enam ollagi, kes vanasti võis pikalt ja laialt ümmargust ja tühja juttu ajada ning küsimusele ometi vastamata jätta. Siin mees teadis, mida ta rääkis – ja tal oli, millest rääkida.

Kogu aja aprilli lõpust saadik, kui kestma pidi vihavaba töörahu, mida koalitsioonivalitsusele minutitki ei võimaldatud, kogu selle aja, mil valitsusele nagu rahet sadas kaela seda ainet, mida tavaliselt põldudele väetiseks veetakse – valitsus tegi oma tööd ja on tänaseks teinud rea kaalukaid otsuseid ning pannud maha tähtsaid märke edasiliikumiseks.

Kui vanasti pidi peaminister vahel selgitama pseudoprobleeme või vastama poliitkorrektselt küsimustele, mis väärinuks hoopis teistsuguseid vastuseid, siis nüüd polnud vaja salongikõlblikkuse nimel keerutada. Oli tehtud kõvasti tõsist tööd ja otsitud lahendusi tõelistele muredele. Sellest võis otse ja ausalt rääkida.

Päev varem oli eetris saade „Välisilm“. Johannes Tralla, kes on seni suhtunud koalitsiooni kõike muud kui sõbralikult, püüdis välisminister härra Urmas Reinsalu segadusse ajada. Ka siin oli rõõm jälgida, kuidas sirge ja ausa jutu vastu osutusid jõuetuks kõik sõnad, mida sisu asemel ainult sallimatus püsti hoidis.

Tublid mehed!”

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused