Paul Oja: ühest tähtpäevast, mida ilmselt ei soovita meenutada

Repliik,
©Scanpix
Kurikuulsa pakti sõlmimisel.

“Olen üle hulga aja Eestis käimas. Vana harjumuse järgi ostan aeg-ajalt ka paberlehti ja vaatan need üsna hoolega läbi.

Eile oli 23. august. Sel päeval 82 aastat tagasi sõlmiti Moskvas Molotov-Ribbentropi pakt. Tee II Maailmasõjale oli avatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sel päeval 32 aastat tagasi seisid kolme Balti riigi rahvad, kätest kinni, Balti ketis, ning skandeerisid kolmes keeles sõna „Vabadus“. Kett ulatus Tallinnast Vilniuseni ja oli jälgitav isegi satelliitidelt. Moskva oli vahkvihas. Kett andis kõva lisapaugu niigi liigestest tudisema hakanud kommunistlikule kolossile.

Löön lehed lahti.

Eesti Päevaleht. Kirik ajab kombitsaid üha sügavamale poliitikasse (üle kolme lehekülje) … Afganistan … uus kandidaat presidendikandidaadiks … Eesti teater maailma kontekstis … jne. MRP teemal mitte sõnagi.

Postimees. Kesk ja ref toetavad uut kandidaati … kodu vajavad lapsed … raipetehas otsib kondienergiale rakendust … Eesti esimene lõhnakunstnik valmistub vallutama Pariisi … jne. MRP teemal mitte…

Oi, eksisin! MRP on Postimehes siiski kajastamist leidnud. Tagant kolmandal lehel, rubriigis Mälumäng (MTÜ Liivimaa mälu) küsitakse, kes oli Eesti esindaja nende viie EP saadiku seas, kes algatasid 22. septembril 2008 deklaratsiooni, millega 23. august kuulutati üleeuroopaliseks kommunismi ja natsismi ohvrite mälestamise päevaks. Jalad ülespidi trükitud vastusest selgub, et see oli Marianne Mikko.

Peavoolumeedia reputatsioon on päästetud.”

Paul Oja, Uued Uudised Soomes

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused