Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Oja: ühest tähtpäevast, mida ilmselt ei soovita meenutada

24.08.2021
Kurikuulsa pakti sõlmimisel.
© Scanpix

“Olen üle hulga aja Eestis käimas. Vana harjumuse järgi ostan aeg-ajalt ka paberlehti ja vaatan need üsna hoolega läbi.

Eile oli 23. august. Sel päeval 82 aastat tagasi sõlmiti Moskvas Molotov-Ribbentropi pakt. Tee II Maailmasõjale oli avatud.

Sel päeval 32 aastat tagasi seisid kolme Balti riigi rahvad, kätest kinni, Balti ketis, ning skandeerisid kolmes keeles sõna „Vabadus“. Kett ulatus Tallinnast Vilniuseni ja oli jälgitav isegi satelliitidelt. Moskva oli vahkvihas. Kett andis kõva lisapaugu niigi liigestest tudisema hakanud kommunistlikule kolossile.

Löön lehed lahti.

Eesti Päevaleht. Kirik ajab kombitsaid üha sügavamale poliitikasse (üle kolme lehekülje) … Afganistan … uus kandidaat presidendikandidaadiks … Eesti teater maailma kontekstis … jne. MRP teemal mitte sõnagi.

Postimees. Kesk ja ref toetavad uut kandidaati … kodu vajavad lapsed … raipetehas otsib kondienergiale rakendust … Eesti esimene lõhnakunstnik valmistub vallutama Pariisi … jne. MRP teemal mitte…

Oi, eksisin! MRP on Postimehes siiski kajastamist leidnud. Tagant kolmandal lehel, rubriigis Mälumäng (MTÜ Liivimaa mälu) küsitakse, kes oli Eesti esindaja nende viie EP saadiku seas, kes algatasid 22. septembril 2008 deklaratsiooni, millega 23. august kuulutati üleeuroopaliseks kommunismi ja natsismi ohvrite mälestamise päevaks. Jalad ülespidi trükitud vastusest selgub, et see oli Marianne Mikko.

Peavoolumeedia reputatsioon on päästetud.”

Paul Oja, Uued Uudised Soomes