Paul Puustusmaa: “ERR eksisteerib nende seaduste alusel, mille tänane opositsioon on ise kehtestanud”

Arvamus, Repliik,
©Uued Uudised
ERR peaks ennekõike hoolitsema objektiivse info eest, kuid on selles osas täiesti kaldes. Pilt on illustratiivne.

Riigikogu liige Paul Puustusmaa (EKRE) kirjutab sotsiaalmeedias, et ta ei mõista, miks on hea meedia vältimatuks tunnuseks ja kohustuseks justkui olla kriitiline avaliku võimu suhtes.

„Selgitavad nad seda väitega, et keegi ei soovi ju meediat, mis oleks võimumeelne. Et selline meedia saaks olla ehk justkui Nõukogude Liidus või muus analoogses diktatuurisüsteemis. See olla nn vaba meedia lõpu tunnus. Mina aga näen sellel mündil ka teist külge,“ kirjutab Puustusmaa.
Ta küsib, mille poolest esineb lauskriitika võimu suhtes lausarmastusest selle võimu suunas? Ja vastab, et mitte kuidagi – lihtsalt ühe ja sama asja teispoolsus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Lisaks ei suuda ma mõista, kuidas selline teadlik kahjustamine on kooskõlas heas usus käitumise põhimõttega, milline on meie õiguskorra lahutamatu osa?“ jätkab Puustusmaa. „Minu arvates on hea meedia tunnuseks ausus ja just heas usus käitumine.“

Ta jõuab selle jutuga eilse teelsaateni „Suud puhtaks“,  mil adus selgelt, et meie rahvale ega riigile ei ole vaja sellist ERR-.i.

„Milleks on vaja lisada maksumaksja raha eest eetrimaastikule veel üks meediamaja, milline pakub samasuguseid meelelahutuskanaleid/saateid, kui seda teevad teised – erameedia kanalid?“ küsib Puustusmaa. „Mõistan, kui oleks vaja riigi raha eest varustada kanal, mis edastab neutraalselt riigi seisukohti, hädateateid, kriisiinfot, valitsuse ametlikke avaldusi. Aga kommertskanalitega samasugust kanalit, maksumaksja kulul. Seda ei mõista.“

Puudutades ringhäälingu nõukogu valimisi, leiab Puustusmaa, et igaüks näeb asju vastavalt oma rikutuse tasemele, isiklikele ihadele ja personaalsetele fantaasiatele. Ta lisab, et ERR eksisteerib nende seaduste alusel, mille on tänane opositsioon ise kehtestanud. Ka nõukogu valimine toimus nende seaduste alusel.

Enamgi veel – nõukogu ei pea ega saagi koosneda neutraalsetest persoonidest. Seadus seda ei soovi. See nõue pole olnud ka seaduse märklauaks. Nimelt koosneb rahvusringhäälingu seaduse järgi nõukogu poliitikutest ja asjatundjatest (ERHS § 14).

Samas on kehtestatud nõue, et nõukogu viimase instantsina tagaks saadete poliitilise tasakaalustatuse (ERHS § 6 lg 5).

Ühesõnaga – tasakaalustatuse tagamiseks on seadusega kehtestatud kord, et poliitilised jõud saaksid oma esindatuse ERR nõukogus, millega on ühtlasi seadustatud soov ERR nõukogu politiseerituse kohta. Mida rohkem parteisid Riigikogus, seda rohkem poliitikuid ERR nõukogus.

Selline on seadus, mille tänased kriitikud on ise kehtestanud. See on olnud nende soov.

One commentOn Paul Puustusmaa: “ERR eksisteerib nende seaduste alusel, mille tänane opositsioon on ise kehtestanud”

  • Avatar

    Millal ükskord saab Eesti vabaks ja hakatakse riigivaraste tegusid uurima? ERR kui riigivarguste epitsenter on avalik saladus, kõik teavad, et seal susserdatakse hullu moodi aga kedagi ei huvita. Sama lugu nagu NO99 kaudu maksumaksjate raha väljakantimine, mitte kedagi ei huvita. Eesti Vabariik ei anna täna ühestki otsast riigi mõõtu välja, tüüpiline kolmanda maailma kolooniast s*taauk kus korruptsioon on nii igapäevane nähtus, et keegi isegi ei tunne huvi enam.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused