Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Puustusmaa: valime Eestile kuninga või koguni neli

-
13.08.2021
Paul Puustusmaa
© UU

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Paul Puustusmaa võttis kinni Erkki Koorti poolt Postimehe arvamusveerus välja käidud mõtte, et valime Eestile kuninga. „Ainult, et kuningat poleks väga sunnipärast valida vaja. Meil võiks olla troonihoidja. Nagu Ungaris oli omal ajal admiral Horthy,“ lisab Puustusmaa.

„Nii, nagu Ungari oli aastakümneid kuningata kuningriik, sobiks tänast päeva vaadates (ja üldist suhtumist hinnates) see ühiskondlik vorm ka Maarjamaale,“ kirjutab mõttemänguga kaasa läinud poliitik sotsiaalmeedias. „Ja siis, kui kord tõesti hädapärast on vaja rahvale kuninglikku juhti (kas või järjepidevuse hoidmiseks) või kasvab selline liider rahva seast esile, siis võime ju valimisega ta ka kuningaks kinnitada.“

Ta lisab, et meil olemas ajalooline tava XIV sajandist – valida vajadusel ka neli kuningat, mitte üks president korraga nagu laulusalm ütleb.

Postimehe Fookuse toimetaja Erkki Koort kirjutas Pistimehes, et iga viie aasta tagant toimuvad presidendivalimised käivad poliitikutele üha rohkem üle jõu. 2016 kirjutas ta presidendivalimiste kohta, et Eestis kipub olema nii, et kandideerijad ei võida, aga võidavad need, kes ei kandideeri. See töötab ka praeguses olukorras.