Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Peaminister Kaja Kallas võiks oma isalt väitlemist õppida

-
16.03.2021
Siim Kallas.
© Uued Uudised

Teisipäeval esinesid Riigikogu eest virtuaalselt peaminister Kaja Kallas ja kõnetoolis Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Siim Kallas, kuid igaüks võib Riigikogu stenogrammidest järele vaadata, kui erinevad olid tütre ja isa vastused küsimustele.

EKRE saadikud, kes pommitasid mõlemat konstruktiivsete küsimustega, pidid avalikult tõdema, et kuigi Siim Kallas on oponent ja tema seisukohad ei lähe rahvuskonservatiivide omadega enamasti kokku, oskab veteranpoliitik väidelda, mida tema poliitikust tütre kohta aga kuidagi öelda ei saa.

“Olen sind alati imetlenud suveräänse mõtlejana, aga peaminister, su tütar rääkis, et suveräänsus ei eksisteeri vaakumis… /…/ Aga mina mäletan Nõukogude Liidu ajast, kui räägiti samuti, et Eesti NSV või Usbekistani NSV, Turkmeeni NSV on kõik iseseisvad riigid Nõukogude Liidu koosseisus. Ja vahepeal öeldakse, et ei maksa Nõukogude Liiduga võrdlusi tuua. Aga äkki sa avad natuke seda oma mõtet, millest rääkis küll sinu lugupeetud tütar Kaja Kallas, viidates sinule,” küsis Peeter Ernits.

Siim Kallase vastust saavad soovijad lugeda stenogrammist, aga tema vastus oli täielikult oma seisukohti selgitav ja oponenti arvestav.

Martin Helme märkis: “Mind on alati hämmastanud Euroopa Liidu entusiastide võime elada kognitiivse dissonantsiga ehk luua endale fantaasiamaailm ja seda fantaasiamaailma ka kõigile teistele veendunult edasi anda, rääkides Euroopa Liidu asjadest. Parim näide sellest on teie ettekande alguses kõlanud väide, et ilma ühistarneteta vaktsiinide osas oleks Euroopas praegu kaos. Andke andeks, tänu nendele ühistarnetele on Euroopa Liidus praegu kaos vaktsineerimisega, ja väga tõsine kaos!”

Ka siin selgitas Siim Kallas, et ta on EL-i entusiast ning otsib ja näeb ka positiivseid momente, samuti tunnistas ta, et tema mõtted ongi teisugused.

Urmas Reitelmann lisas: “Härra ettekandja! Teid on alati rõõm ja suur mõnu kuulata. Aga tahaksin ka vastu vaielda Euroopa Liidu võimekusele kas või vaktsineerimise koha pealt.”

Seega näitab Siim Kallas Reformierakonna esindaja ja EL-i toetajana üles arusaamist nende suhtes, kes tema seisukohti ei jaga. See omadus aga puudub täiesti peaminister Kaja Kallasel, kes ründab oponente stiilis: “Mida te ise valitsuses olles tegite!”, vassib selleks, et mitte näidata oma ebakompetentsust, ja sildistab vastasrinda.

Ilmselt see panigi Helle-Moonika Helme ütlema Siim Kallasele: “Lugupeetud ettekandja! Ma tegelikult väga-väga tänan teid, et te sellisel kujul siin oma ettekannet peate. Isegi kui ma teiega kõiges nõus ei ole, on see äärmiselt nauditav, kuidas te suudate argumenteerida ja vastata kõikidele küsimustele nii, et te ei sildista ega ei solva kedagi.”

Ehk õpiks Kaja Kallas oma isalt? Või ei suuda ta suurest vihkamisest normaalselt väidelda?